HABER

CHP: Halka hesap sorma fırsatı verildi

CHP Grup Başkanvekili Hakkı Süha Okay, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in AK Parti'den yeniden aday göstermesiyle ilgili olarak, "Ankara halkı Melih Gökçek'ten hesap sormak istiyordu. Aday olmasaydı hesap soramayacaktı, halka hesap sorma fırsatı verildi" dedi.

CHP: Halka hesap sorma fırsatı verildi

Yılbaşı tatilini Yalova'nın Termal ilçesindeki TBMM lojmanlarında geçiren 23 CHP'li milletvekili, Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu'nda düzenlenen programa katılarak, belediye başkan adaylarına destek verdi. CHP Grup Başkanvekili Okay, burada yaptığı konuşmada, 29 Mart seçimlerinin Türkiye'nin kaderini etkileyeceğini söyledi. Okay, şöyle konuştu:

"Bu seçim, Türkiye'nin kurtuluşunun seçimi olacak. Herkes bireylerin değil CHP'nin başarısı için çalışacak. Yerel seçimler genel seçimlerin öncüsüdür. AK Parti iktidarı göreve geldiği sürede Türkiye Cumhuriyeti'nin tüm değerlerini haraç mezat sattı. Türkiye'de 1 milyon aç insan var. 20 milyon insan yoksulluk sınırında. Krizin maliyeti ileride daha fazla olacaktır. İnşallah maşallahlarla yönetilen ekonomik bir anlayış var. Bu iktidar, bundan sonra ANAP'ın düştüğü durumdan daha kötü bir duruma düşecek."

Okay, AK Parti'nin Türkiye'yi "bizden ve bizden olmayanlar" diye ikiye ayırdığını öne sürerek, "Tecrübe, deneyime hiç bakmadan kendi kadrolarını aldılar. Ankara'da gazeteciler bile yasaklandı. Artık hakim ve savcıları dinlemeye başladılar. Mustafa Kemal'e söz edemiyorlar ama cumhuriyet ve değerlerine saldırıyorlar. Bizler bu seçimde cumhuriyetin değerlerine sahip çıkmalıyız" dedi.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler