HABER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beşiktaş'ı tebrik etti: Her ne kadar Fenerbahçeliysem de...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İstanbul Protokolü İftarı ve İstanbul'un Fethinin 564. Yılı Kutlamaları"nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beşiktaş’ın Süper Lig Şampiyonluğunu tebrik ederek, “Beşiktaş Süper Lig'de Türkiye Şampiyonu oldu. Tebrik ediyorum, kutluyorum dedi. Her ne kadar Fenerbahçeliysem de tebrik etmek boynumun borcudur” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İstanbul Protokolü İftarı ve İstanbul'un Fethinin 564. Yılı Kutlamaları"nda önemli değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan konuşmasında, Beşiktaş’ın Süper Lig Şampiyonluğunu tebrik etti.

Ayrıca Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Erdoğan, Beşiktaş futbol takımının şampiyon olması dolayısıyla, Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman’a tebrik telgrafı gönderdi. Ayrıca Beşiktaş'ın şampiyonluğuyla ilgili Cumhurbaşkanlığı'ndan resmi açıklama geldi. Açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Beşiktaş Futbol Takımının, Süper Lig 2016-2017 Sezonu Şampiyonu olması dolayısıyla, Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman’a bir tebrik telgrafı göndermiştir” denildi.

"İSTANBUL, TÜRKİYE'NİN ÖZETİDİR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstanbul, Türkiye'nin özetidir. Türkiye'nin 80 vilayetinin tamamının da İstanbul ile insani ve fiziki bağlantısı vardır. Öyleyse İstanbul'u anlatmak, Türkiye'yi anlatmaktır. İstanbul'a hizmet etmek de Türkiye'ye hizmet etmektir. Biz İstanbul'dan aldığımız ilhamla diğer 80 şehrimizin tamamına eğitimden sağlığa, ulaşımdan toplu konuta, kültür sanattan spora ve sosyal yardımlara kadar her türlü hizmeti götürdük, götürüyoruz." dedi.

"İSTANBUL'A ÇOK ÖNEMLİ GÖREVLER DÜŞÜYOR"

"Dünya yeniden yapılanmanın sancılarını çekiyor" diyen Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Türkiye ve onun vitrini olan İstanbul'a bu süreçte çok önemli görevler düşüyor. Biz bu durumun farkında olduğumuz için demokraside ve ekonomide yeni bir atılım döneminin hazırlıklarını yapıyoruz. Bunun için öncelikle 2019'a kadar olan dönemi en verimli şekilde kullanmamız gerekiyor. 2023 hedeflerimiz, bizi muasır medeniyet seviyesinin üzerine taşıyacak önemli bir eşiktir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki hedeflerimizin de lokomotifi yine İstanbul olacaktır."

Erdoğan, "İnşallah önümüzdeki dönem, bu bakımdan çok önemli projeleri hayata geçireceğimiz, çok önemli adımları atacağımız bir dönem olacaktır. Tüm bunları sizlerle birlikte gerçekleştireceğiz. Başarılı arkadaşlarımıza destek vererek, verim alamadığımız arkadaşlarımızın yerine yenilerini görevlendirerek önümüzdeki zamanı en iyi şekilde değerlendirmenin gayreti içinde olacağız." ifadelerini kullandı.

"BİRİLERİ BU MİLLETİ YIKAMAMANIN SANCISINI ÇEKİYOR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu vatanın, bu milletin, inanın sevgi saygıya çok ihtiyacı var. Bunu başardığımız gün, birliğimizi, beraberliğimizi güçlendirdiğimiz gün bu milleti kimse yıkamayacaktır ve zaten birileri de bu milleti yıkamamanın sancısını çekiyor." şeklinde konuştu.

Erdoğan: "Özellikle FETÖ, DEAŞ ve PKK başta olmak üzere terör örgütlerinin bu şehre (İstanbul) verdikleri zararları ortadan kaldıracak, onları bir daha bu şehre el uzatamayacak hale getirecek çalışmaları süratle tamamlayacağız." dedi.


Geri Dön