HABER

Daha önce böyle bir artış görülmedi! Fransa Sağlık Bakanı'ndan çarpıcı açıklama

Fransa Sağlık Bakanı Olivier Veran, son 24 saatte 18 bin yeni koronavirüs (Kovid-19) vakasının tespit edildiğini, bunun daha önceden görülmemiş bir artış olduğunu söyledi.

Daha önce böyle bir artış görülmedi! Fransa Sağlık Bakanı'ndan çarpıcı açıklama

Bakan Veran, Ulusal Mecliste milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

SON 24 SAATTE 18 BİNDEN FAZLA VAKA

Fransa’da vaka sayısında geçen haftaya göre yüzde 150’den fazla artış olduğunu bildiren Veran, son 24 saatte 18 binden fazla vaka belirlendiğini aktardı.

Veran, Delta varyantında yaşanan bu durumun Brezilya, Güney Afrika veya İngiliz varyantında yaşanmadığı bilgisini paylaştı.

Bu hızlı yayılıma karşı aşı silahının bulunduğuna dikkati çeken Veran, 40 milyon ilk doz aşı hedefinin temmuz sonunda yakalanması gerektiğini kaydetti. (AA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Biz kendi ülkemize bakalim. bize ne Avrupa'dan
@asivision Kendinizce milliyetçilik yapmışsınız. Ancak, çok sığ bir düşünce bu. Böyle milliyetçilik olmaz. Bilakis böyle bir düşüncenin ulusal güvenlik için de sakıncaları vardır. Şöyle ki, dünya da salgın da küreseldir. Başka bir toprakta olan bir durum da bizi uzun vadede etkiler. Unutmamalı ki, bu virüs içeride ortaya çıkmadı, dışarıdan içeri intikal etti. Kaldı ki, Fransa'da yaşayan Türk sayısı da çok fazla. Avrupa'nın Almanya'dan sonra Hollanda ile beraber en fazla Türk nüfusa sahip olan ülkesi belki de. Yani, söylemleriniz çok sığ ve mantıksız.
@yunusemreyucebas la bi git işine sadece sen biliyorsun. asivision senden daha iyi bilir bu işleri. ismi bile yabancı baksana. nereden çıkardın virüsün ulusal global vs olduğunu.. D ve NL'yi de işin içine katmışsın..
Yeni şiddetlenmeden sonra aşıya dair olan umutlar azalır mı bilinmez. Burada vakadan ziyade ölü sayısı önemli faktör gibime geliyor. Ölü de çok olur ise muhtemelen ümitleri azalacaktır.
Geri Dön