HABER

Son Dakika: 20 Temmuz koronavirüs tablosu açıklandı

20 Temmuz 2021 Türkiye'nin güncel koronavirüs verileri açıklandı. Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 46 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise 8 bin 780 oldu. En yüksek aşılama oranına sahip iller ise Muğla, Çanakkale, Kırklareli, Edirne ve Balıkesir oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "İki doz aşı vaka sayılarında artık geri dönüşü olmayacak düşüşü sağlar. Bayramın tadını bozmadan çok dikkatli olalım. Kalıcı çözüm, aşıyla kazanılacak bağışıklıktır." ifadelerini kullandı.

20 Temmuz 2021 koronavirüs tablosu açıklandı. Tabloya göre, Türkiye'de son 24 saatte 198 bin 537 Kovid-19 testi yapıldı, 8 bin 780 kişinin testi pozitif çıktı, 46 kişi hayatını kaybetti, iyileşenlerin sayısı ise 4 bin 561 oldu.

AŞI UYGULAMALARI

18 yaş üstü nüfusta birinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 62,89, ikinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 34,06 olarak gerçekleşti.

Kovid-19'la mücadele kapsamında, son 24 saatte birinci, ikinci ve üçüncü doz 150 bin 917 aşı uygulandı.

Türkiye'de bugüne kadar yapılan aşı sayısı 39 milyon 33 bin 632'si birinci doz, 21 milyon 139 bin 283'ü ikinci doz, 3 milyon 658 bin 208'i üçüncü doz olmak üzere 63 milyon 831 bin 123'e yükseldi.

AŞILAMA ORANININ EN YÜKSEK OLDUĞU 10 İL

En az bir doz aşı uygulananların oranının en yüksek olduğu 10 il sırasıyla Muğla, Çanakkale, Kırklareli, Edirne, Balıkesir, Amasya, Eskişehir, Aydın, İzmir ve Tekirdağ oldu.

En az bir doz aşı yapılanların oranının en az olduğu iller ise Bitlis, Şanlıurfa, Mardin, Siirt, Diyarbakır, Muş, Batman, Bingöl, Iğdır ve Gümüşhane olarak sıralandı.

İŞTE 20 TEMMUZ KORONAVİRÜS TABLOSU

20

BAKAN KOCA: BAYRAM SALGIN İÇİN FIRSATA DÖNÜŞMEMELİ

Sosyal medya hesabından günlük tabloyu paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Vaka sayılarındaki artışı engelleyecek olan bir an evvel iki doz aşı olarak bağışıklık elde etmektir. Bayram salgın hastalık için fırsata dönüşmemeli. Sevinç ve teyakkuz bir arada olabilir. " ifadelerini kullandı.

"TÜRKİYE'NİN HER YERİNDE AKLIMIZDA OLSUN"

Bakan Koca, "İki doz aşı vaka sayılarının önünü keser. İki doz aşı vaka sayılarında artık geri dönüşü olmayacak düşüşü sağlar. Bayramın tadını bozmadan çok dikkatli olalım. Kalıcı çözüm, aşıyla kazanılacak bağışıklıktır. Bugünkü yeni vaka sayısı 8.780. Türkiye'nin her yerinde aklımızda olsun" dedi.

Koca bir sonraki paylaşımında da "Bugünkü yeni vaka sayısı 8.780.
Tatil boyu hiçbir şey bu sayıya hizmet etmemeli." ifadelerini kullandı.

19 TEMMUZ KORONAVİRÜS TABLOSU

Türkiye'de dün (19 Temmuz) koronavirüs nedeniyle 50 kişi hayatını kaybetmişti, günlük vaka sayısı ise 7 bin 667 olarak açıklanmıştı.

19


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 28 yorum
Sorumlusu sizsiniz ülkeye döviz gelecek diye heryeri açtınız sonucu ağır olacak fatura sizindir
kesinlikle Haklısın.
@bjk12386 Keşke, bu tanımın içine işletmelerinden başka bir kimseyi düşünmeyen ve serbestlik için baskı kuran internet kafeci, lokantacı gibi kimseleri de yazsa ve onlara da biraz iğne batırsaydınız!
@yunusemreyucebas Evet doğru söylüyorsun 100 işletmeden 90 nı umursamıyor kuralları ama burada yine devlet devreye giriyor kesecek cezayı işletmelere yoğun teftiş yapacak bak o zaman nasıl kuralları uyguluyorlar.
Başkasına saygısı olmayan maske takmayan mesafeye dikkat etmeyen aşı vurulmayan insanların yaptığı hataları kurallara uyan insanlar ödeyecek yine kapanma olacak bu gidişle
İnsanlar ne maske takıyor ne mesafeli duruyor. Bu ne rahatlık anlamıyorum. Kör cahillik bu olsa gerek.
Geri Dön