HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Davul zurna ihalesi Günay Zurna'da kaldı

Kırkpınar yağlı güreşlerinin vazgeçilmez enstrümanları olan davul zurna ekibinin ihalesi, Edirne Belediye Encümeni'nde yapıldı. Belediye Başkanlığı encümeninin 10 milyar keşif bedelle açtığı ihale, 8 milyar 500 milyon lira ile Edirne Tarihi Kırkpınar Davul Zurna Ekibi Yaşatma ve Kültür Derneği Başkanı Günay Zurna'da kaldı.

Davul zurna ihalesi Günay Zurna'da kaldı

Bu yıl 641.'si gerçekleştirilecek olan Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreş ve Kültür Etkinlikleri Haftası'nda, Sarayiçi'nin vazgeçilmez enstrümanları davul-zurna ekibi ihalesi gerçekleştirildi. Pehlivanları güreşlerde gayrete getiren ve onlara tempo veren 20 davul, 20 zurna ve 1 şeften oluşan 41 kişilik davul zurna ekibinin ihalesine, Edirne Tarihi Kırkpınar Davul Zurna Ekibi Yaşatma ve Kültür Derneği Başkanı Günay Zurna ve Şerif Dindoruk katıldı. Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Deveci'nin başkanlığında yapılan encümen toplantısında ihale, 8 milyar 500 milyon lira ile Edirne Tarihi Kırkpınar Davul Zurna Ekibi Yaşatma ve Kültür Derneği Başkanı Günay Zurna'da kaldı.

SATIŞ YERLERİNİN İHALESİ 30 HAZİRAN'DA

641'inci Tarihi Kırkpınar Güreşleri ve Kültür Etkinlikleri süresince Sarayiçi'nde faaliyette bulunacak olan belediyeye ait işyerleri, yarın Belediye Encümeni'nde yapılacak ihale ile pazarlık usulüne göre kiraya verilecek. Saat 10.00'da yapılacak ihalede, 10 adet çevirmeci yeri 900 milyon lira, 16 adet lokanta yeri 300 milyon lira, 30 adet tuhafiye, meşrubat ve hediyelik eşya yeri 200 milyon lira, 4 adet çay bahçesi 900 milyon lira ve 15 adet kültür-sanat amaçlı el sanatları satış yeri 50 milyon lira kira bedeli ile arttırma usulüne göre ihale edilecek. Bu işyerlerini kiralamaya hak kazananlar, ayrıca 50 milyon lira ile 150 milyon lira arasında değişen su ve çöp atık bedeli de ödeyecek.

İhaleye katılmak isteyenlerin ikametgah belgesi, nüfus cüzdan sureti, belediyeye borcu olmadığına dair Belediye Hesap İşleri Müdürlüğü'nden alacakları bir belge, vekaleten katılmak isteyenlerden 2002 yılı noter onaylı vekaletname ve vergi mükellefi olduklarına dair bir belgeyi de ihale sırasında yetkililere vermeleri gerekiyor. (İHA)

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler