KADIN

Değişimin 13. günündeyiz

Değişimin 13. günündeyiz

Aklınıza gelen olumsuz düşünceleri silemiyorsanız...

Maillerinizle bana en çok sorduğunuz sorulara yanıt verecek ve yeni yolunuzda birer adım daha atmanızı sağlamaya çalışacağım.

Sizden gelenler arasında en çok duyduğum konulardan ilki olumsuz düşünmenize engel olamıyor olmanız. Öncelikle şunu bilmenizi isterim, sizler olumlu yaratımlarınız yanında olumsuz yarattıklarınızla da var oldunuz ve bu her zaman sizi aşağı çekecek durumlar yaratmayabilir. Yani sobadan elinizin yandığını elinizi yakarak deneyimlediniz ve bunu öğrendiğinizden beri, soba sizde yakıcı bir obje.

21 günlük değişim süresince de kendinizi olmak istediğiniz yerde imgelerken veya bir karar verme aşamasındayken, aklınıza gelen her olumsuz düşünce, sizin daha önceki deneyimlerinizden, yaşadıklarınızdan kaynaklı ve biz bunlara ego kodu diyoruz. Bu kodlar size her zaman kötü şeyler yaptıracak diye düşünürseniz, hayallerinizden uzaklaştırır, gerçekleşmesini önler, olumsuz düşündürür diye bir de bunları kodlarsanız değil 21 günde 211 günde de değişimi yaşayamazsınız. Bu nedenle öncelikle ego kodlarımızı bizleri kötü şeylerden korumaya çalıştığı için sevelim ve onunla konuşmaya ikna etmeye çalışalım. Örneğin, kendinizi bir sahil kasabasında istediğiniz bikiniyle imgelerken, ego kodunuz “Emin ol giyersin bu kadar yemeye o bikiniyi” diyorsa gülün ve onun sizi hayal kırıklığı yaşamaktan koruduğunu aklınıza getirin.

Sizden gelen bir diğer önemli konu ise, değişiminizin etrafınız tarafından hoş karşılanmaması durumu. Bazı değişimler, kimi yakınlarınız için iyi olmayabilir, kimileri için inandırıcı olmayabilir, bazıları için gerekli olmayabilir, bazıları içinse son derece korkutucu olabilir. Sizler öncelikle kendiniz için bu değişime başladınız. Haliyle fayda sağlamak adına bile olsa her yerde bu değişimden bahsetmeye, herkesin arasında bu değişim sürecini yaşamaya mecbur değilsiniz. Tabi ki ailesiyle birlikte yaşayanlar için özellikle sesli okuma alıştırmaları biraz sıkıntı yaşatabilir, bunun için de önerimiz kendinize evinizin banyosunda ufak molalar vermeniz.

Değişimin 13’üncü gününde kafanızdaki soruların bir kısmını aydınlatmış olduğumu umut ediyor ve günü yine kendimizi en huzur bulduğumuz yerde, olmak istediğimiz şekilde görerek, bu defa egomuzla da konuşabilecek olduğumuzu bilerek sonlandırıyoruz.

21 günde değişim hareketinin diğer günlerini görmek için tıklayın!


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön