HABER

Devlet Bahçeli: Seçimden kaçış yok

MHP Genel Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli, ittifak arayışı içinde olan partilerin kendilerince haklı olduklarını, MHP'nin ise herhangi bir ittifak arayışı içinde olmadığını söyledi. Bahçeli, örtülü ödenek konusundaki tartışmalara da son verilmesi gerektiğini belirtti.

Devlet Bahçeli: Seçimden kaçış yok

Aydın'da programını sürdüren MHP Genel Başkanı Bahçeli, Yenipazar'dan Sultanhisar İlçesi'ne gelişinde silahlı efeler tarafından havaya ateş edilerek karşılandı. Burada Sultanhisar Belediyesi'ne giden Devlet Bahçeli, Başkan Fadıl Törün'ü makamında ziyaret etti. Törün, Bahçeli'ye ziyaretinin anısına Aydın'ın ünlü meyvesi incir ile şilt ve ilçesini tanıtan kitaplar verdi.

"SEÇİMDEN KAÇIŞ YOK"

Sultanhisar Belediyesi'ni ziyareti sırasında basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Devlet Bahçeli, seçimlerin ertelenmesi konusunda, "TBMM 3 Kasım'da seçim kararı almıştır. Dolayısıyla seçim sürecine girilmiştir. Bundan geri dönüş yoktur. Bunun haricinde, seçimin ertelenmesi ülkeyi siyasi darboğaza sürükler. Ülkemiz, içinde bulunduğu ekonomik krizi aşma çabası içindedir. Buna ilaveten ülkeyi bir de siyasi krize sokmanın anlamı yoktur. Seçimden kaçış yoktur. Siz seçimden kaçarsanız, seçim sizi yakalar" dedi.

Yeni bir hükümet arayışı ile ilgili olarak da Bahçeli, "Bu gündem maddeleri, Türkiye'yi lüzumsuz yere meşgul etmekten başka bir şey değildir" ifadelerini kullandı.

"MHP İTTİFAK ARAYIŞI İÇİNDE DEĞİL"

Başbakan Yardımcısı Bahçeli, BBP ile DYP arasındaki seçim ittifakı görüşmelerini de değerlendirerek "MHP herhangi bir ittifak arayışı içerisinde değildir. Diğer partilerin ittifak arayışı içinde olmaları, kendileri açısından haklıdır. Fakat, ittifaka girecek olan partiler, önlerindeki 11 Eylül'e kadar olan zamanı iyi değerlendirmelidir" şeklinde konuştu.

Bahçeli, örtülü ödenek konusundaki tartışmalarla ilgili olarak ise, "Bu tür tartışmalara son verilmelidir. Bunlar Türkiye'nin gündeminde uzun süre tartışılacak konular değildir. Örtülü ödenek kuralına göre kullanılmıştır" değerlendirmesinde bulundu. Gazetelerde yayınlanan anket sonuçları konusunda da Bahçeli, "Herkes 3 Kasım'ı beklesin. Bütün sonuçlar 3 Kasım'da ortaya çıkacaktır" dedi. Bahçeli, Sultanhisar İlçesi'ndeki ziyaretinin ardından Atça İlçesi'ne hareket etti.

Kaynak: İHA

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler