HABER

"Din dersinde Alevi sorgusu" yapan öğretmen görevden uzaklaştırıldı

Ankara Valiliği, bir okulda meydana gelen ve Alevi öğrencilere ayrımcı sorular yönelttiği iddia edilen öğretmenin görevden uzaklaştırıldığını duyurdu.

"Din dersinde Alevi sorgusu" yapan öğretmen görevden uzaklaştırıldı

Ankara Valiliği, Mamak'ta "ücretli bir öğretmenin din dersinde kastını aşan ifadelerde bulunduğu" iddiası üzerine öğretmenin görevden uzaklaştırıldığını bildirdi.

"KASTINI AŞAN İFADELER"

Valilikten yapılan açıklamada, "Mamak ilçemizde bir okulda meydana gelen ve basına da intikal eden 'ücretli bir öğretmenin din dersinde kastını aşan ifadelerde bulunduğu' iddiası üzerine öğretmen görevden uzaklaştırılmış olup, konuyla ilgili tahkikat tüm boyutlarıyla sürdürülmektedir." ifadeleri kullanıldı.

ÇELİK DE TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, AK Parti olarak vatandaşların dinsel tercihleri ve mezhep tercihlerinin tamamen kendilerine ait olduğunu düşündüklerini, "Alevi-Sünni vatandaş" gibi bir ayrımı asla kabul etmediklerini bildirmişti.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
bu aralar yine kaşımaya başladılar kürt, türk, alevi meselelerini kardeşim bir çıkın hayatımızdan vatandaşta karşılığı yok bunun herkez eşit haklara sahip kim ayrım yapıyorsa cezasını çeker ekonomiyi anlatin bize muhalefet kaşıyıp duruyor birtane ekonomi hakkında bir vaat ver ekmek su bedava dersen bu sefer millet yemez ....
Bu ülkede Sünni veya Alevî ayrımı yapmaksızın eğitimde ve sosyal hayatta adilane, insan yaşamına yaraşır bir biçimde yaşamak ve yaşatmak ümidiyle.
ücretli öğretmen!!! şunları atın artık!
Geri Dön