Diyarbakır'da önemli gelişme! Yeniden görevden uzaklaştırıldılar

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinde, terör örgütleriyle iltisaklı 29 memur yeniden görevden uzaklaştırıldı. 8 işçinin de iş akitleri askıya alındı.

Diyarbakır'da önemli gelişme! Yeniden görevden uzaklaştırıldılar

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekilli ve Vali Hasan Basri Güzeloğlu'nun, göreve başlamasının ardından, terör örgütüyle ilişkileri oldukları belirlenen ve daha önce de görevlerinden uzaklaştırılan 29 memur ile 1 daire başkanı ve 2 başkan danışmanın görevine son verilirken, 8 işçinin iş akitlerinin de askıya alındığı bildirildi.

Konuyla ilgili Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, şöyle denildi:

"31 Mart Yerel Yönetimler seçimleri öncesinde terör örgütleriyle irtibatlı ve iltisaklı oldukları gerekçesiyle görevden uzaklaştırılmış olan ve seçimlerden sonra göreve gelen HDP Belediye Başkanı tarafından göreve tekrar iade edilen terör örgütleriyle iltisaklı 29 memur yeniden görevden uzaklaştırılmış, bu kapsamdaki 8 işçinin de iş akitleri askıya alınmıştır. Ayrıca 19 Ağustos 2019 tarihinde yapılan terör operasyonunda gözaltına alınan Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Selda Aydın Baran görevden uzaklaştırılmış olup, 2 başkanlık danışmanının da görevlerine son verilmiştir. Görevden uzaklaştırılan personel ile ilgili olarak inceleme ve soruşturma işlemleri başlatılmıştır." (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 49 yorum
Hitlerin zulmüne doğru...
Sen tut Şehid yakınlarını işten çıkar; yerlerinede PKK militanlarını sempatizanları mı doldur.. Sonrada gel burda demokrasicilik oyna. Bu Memlekette Demokrasi ve özgürlük haddinden fazla ..
@turknecat Terör destekçisi ABD kuklalarına az bile yapılıyor...
@palermo544 aynen öyle,,,bunlara,,,hatta ömür boyu hapie vereceksin,,,hdpkk yı da KAPATACAKSIN,,,öncelikle ÜLKE nin içini TEMİZLEYECEKSİN,,sonra sınır ötesini,,,NOKTA,,,,
alın bunu alın
işten atmak yetmez yargılayın
zorla kürtlere devlet kurduracak sülo.siyaset yapmayın gidin diyolar
sen hangi ülkede böle özgürlük gördün lan begenmiyorsan sen geç kuzeyiraga orda yap siyasetini
@edmr11 pkk nın güdümünde kim varsa,,,bu ÜLKE yi ,,ya TERKEDECEK,,,ya da ETTİRECEĞİZ,,,,,NOKTA,,,
@edmr11 özgürlük gördün ne lan bu ülke ne kadar seninse bir okadarda benmimdir
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler