Dünya şokta! İsrail açık açık ilan etti: Hemen yarın vururuz!

İsrail ordusu, Suriye’deki İran askerlerinin uydu fotoğraflarını dünyayla paylaştı. İsrail'de yayın yapan haber sitesi Ynet, İsrail’in yeni hedeflerinin bunlar olduğunu ve 18 Nisan’daki Bağımsızlık Günü kutlamalarına zarar gelmesi durumunda vurulabileceğini duyurdu.

Dünya şokta! İsrail açık açık ilan etti: Hemen yarın vururuz!

Geçen hafta Suriye'nin Humus kentinde 7 İranlının ölümüyle sonuçlanan bombardımanın ardından, İran’ın misilleme yapmakla tehdit ettiği İsrail, karşı saldırıya geçti.

İsrail ordusu, Suriye’deki İran Devrim Muhafızları’nın uydu fotoğraflarını dünyayla paylaştı. İran’ın bölgede savaş uçakları olmadığı, ancak Devrim Muhafızları’nın füzeler ve insansız hava araçlarıyla saldırı planladığı iddia edildi.

a1

İsrail'de yayın yapan haber sitesi Ynet’e konuşan kaynaklar, 18 Nisan’daki Bağımsızlık Günü kutlamalarına zarar gelmemesi için her türlü saldırının yapılabileceğini belirtti.

a2

İsrail resmi olarak Suriye’deki saldırıyı üstlenmese de, Amerikan basınına konuşan üst düzey yetkililer İsrail’in ilk kez Suriye’deki İran askerlerini doğrudan hedef aldığını kabul etti.

a3

İsrail ayrıca iç savaşın başladığı 2011'den bu yana zaman zaman Suriye ve Golan Tepeleri'nden, topraklarına roket atıldığını ileri sürerek, İran destekli Hizbullah güçlerine ve rejime ait askeri noktalara saldırılar düzenliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
israilin bu kadar olayın içinde olması eteklerinin tutuştuğunun delilidir. ve buradan söylüyorum cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılında güzel ülkemin insanlarının dilinde İsrail diye bir ülke olmayacaktır.rusya iran ve türkiye israili yavaş yavaş eritip operasyon kabiliyetini sıfırlayacaktır.
@kizilderili_2014 sen ne yiyip içiyorsun anlayamadım
@kizilderili_2014 uyan geldik.bundan sonrasını eşekle gidicez
@kizilderili_2014 ya kızıldereli ne güzel yamışsın, tebrik ederim canımın içi, Abdullah ağır la ortak yazsanıza olmazmı?
yazı yazarken alkol alma kardeş.
Haydi BOP çular birlik olun..Vurun abalıya.. atılan bombaları yeterli görmeyip, içleri serinleyemeyen şuursuzlar siz de alkış tutun ..
ilk yoruma olumsuz oy verenlere diyorumki anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az.
ORTA DOĞU'NUN BAŞ BELASI ASLINDA MASONLAR. HER TÜRLÜ TEZGAH / DÜMEN ONLARDA.
SIKISTILAR HEPSI TUTUSTULAR TURKUN OYUNU BOZACAK KORKAKLAR IC CEHPE COKTU DISTAN HICBIR SEKILDE MUDAHELE EDEMEZLER INGILIZ OYUNU COKTU IC CEPHE KISMINDA COKMUSTUR!TEMEL KALKISMAYI CIKARDA GORELIM SIMDI BU SAATTEN SONRA KALKISMA CIKSA CIKSA SIZE KARSI CIKAR BU ULKEDE BATAKLIGINIZI KURUTACAK BU MILLET!
israilde ıranın askerini uçağını vurabilecek yurek varmı:)
İRAN YAHUDİYE RAHAT VERME GAFASINA FÜZEYİ İNDİR !
şimdi iran zamanı! değil öyle carcar ötmek! yiyorsa vursana! bugüne kadar tek bir hristiyan veya Müslüman olmayan ülkeyle savaşmamış tek devlettir! çakma savaşçılar! İslamiyetin yüz karaları!
Diğer Haberler