HABER

E-okul nakil işlemleri: TEOG Nakil tercih sonuçları ne zaman??

TEOG tercih sonuçları açıklandı, şimdi sıra e-okul nakil işlemleri için geldi. TEOG nakil süreci, öğrenciler için son dönemeç ve binlerce lise öğrencisi MEB'in duyurduğu TEOG nakil sürecine ve e-okul ile yapacakları nakil işlemleri için beyin fırtınası estirecek. MEB'in TEOG tercih, nakil ve yerleştirme takvimine göre, 21 Ağustos tarihinde 1. nakil sonuçları öğrencilere ve velilere duyurulacak. E-okul nakil işlemleri hakkında tüm detaylar ve 1. nakil tercih sonuçları tarihi ile ilgili her şeyi

E-okul nakil işlemleri: TEOG Nakil tercih sonuçları ne zaman??

TEOG tercih sonuçları stresi bitti, e-okul nakil işlemleri, an itibariyle başlamış bulunuyor. Binlerce öğrenci, TEOG nakil tercihleri, 1. nakil tercih başvuruları ve diğer nakil tercihleri ile ilgili merak ettiklerini internette araştırıyorlar. MEB'in takvimine göre, Yerleştirmeye Esas Nakil Tercih başvuruları ve nakil tercih sonuçları 8 Eylül'de tamamiyle açıklanacak. Bir diğer taraftan; e-okul nakil işlemleri öncesinde TEOG tercih sonuçları sürpriz bir şekilde 7 Ağustos Pazartesi akşamı saat 19.00'da açıklandı!

TEOG YERLEŞTİRME TAKVİMİ: E-OKUL NAKİL İŞLEMLERİ ve TEOG NAKİL TERCİH SONUÇLARI

Bugün, yani 7 Ağustos tarihinde boş kontejanlar ilan edildi. Ayrıca TEOG sonuçları açıklandı. 14 Ağustos ile 18 Ağustos tarihleri itibariyle TEOG nakil işlemleri resmen başlayacak. TEOG nakil tercih sonuçları ise 21 Ağustos'tan itibaren; 8 Eylül'e kadar aşama aşama devam edecek.TEOG Sınavlarının ve okul puanlarının ardından açıklanan sonuçlar öğrenciler ve velilerin yeni bir heyecan maratonuna girmesine neden oldu. Şimdi de liselere yerleşme süreci başladı. Özel ve resmi liseler öğrenci yerleştirmeleri yapılacak tercihlerin ardından gerçekleştirilecek.

E-Okul nakil işlemleri için tıklayın

MEB'in TEOG NAKİL TAKVİMİ: TEOG NAKİL TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN DUYURULACAK?

14-18 Ağustos 2017 - ( Saat 17.00 ) Yerleştirmeye Esas 1. Nakil Tercih Başvurularının Alınması 21 Ağustos 2017 - Yerleştirmeye Esas 1. Nakil Sonuçlarının İlanı 21-25 Ağustos 2017 ( Saat 17.00) - Yerleştirmeye Esas 2. Nakil Tercih Başvurularının Alınması 28 Ağustos 2017 - Yerleştirmeye Esas 2. Nakil Sonuçlarının İlanı 28 Ağustos-06 Eylül 2017 (Saat 17.00) - Yerleştirmeye Esas 3. Nakil Tercih Başvurularının Alınması 08 Eylül 2017 - Yerleştirmeye Esas 3. Nakil Sonuçlarının ve Taban Puanların İlanı

BOŞ KALAN KONTENJANLARIN DEĞERLENDİRME SÜRECİ: 11 EYLÜL'DE!

2017 öğretim yılında, bir seferde 25 okul tercih hakkı verilecek. Yedek yerleştirme yapılmayacak. Özel öğretim kurumlarına kesin kaydını yaptıranlar, tercih hakkını kullanmış sayılacak. Tercih başvurusunda bulunmayan ve hiçbir tercihine yerleşemeyen öğrenciler açık öğretim kurumlarına yerleştirilecek.

Açık öğretim kurumlarına yerleşmiş öğrenciler, yerleştirmeye esas nakil isteğinde bulunabilecek. Bu öğrencilerin, talep etmeleri halinde nakil mevzuatına göre boş kalan kontenjanlara 11-14 Eylül 2017 tarihlerinde, 3 tercih alınarak YEP üstünlüğüne göre il veya ilçe sınırları içerisinde yerleştirmesi yapılacak.

Yerleştirmeye esas nakil işlemi sonucu okul değiştiren klasik sanatlar ve musiki, görsel sanatlar ve spor programı/projesi uygulayan Anadolu imam hatip lisesi, güzel sanatlar lisesi ve spor lisesi öğrencileri bu okuldaki hakkından vazgeçmiş sayılacak.

Geri Dön