HABER

Ege'de sağanak yağış uyarısı

İzmir Meteoroloji Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi, geceden itibaren başlayan sağanak yağışların hafta boyunca etkisini sürdüreceğini bildirdi.

Yapılan yazılı açıklamada, kıyı Ege'nin Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı hava kütlesinin etkisi altına gireceği belirtilerek, bugün ve yarın bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği ifade edildi.

[

****](http://havadurumu.mynet.com/?utm_source=mynet&utm_medium=www&utm_campaign=home_havadurumu_leftmenu)

Yağışların kuvvetli olmasının beklendiği bildirilen açıklamada, Perşembe günü yağışlara ilave olarak Orta Akdeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı sistemin bölge genelini etkilemesinin beklendiği bildirildi.

Vatandaşların yağışların neden olabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli olmaları istenen açıklamada, ''Mevsim itibariyle son 4 ay içerisinde havza bazında yağışlar normalleri civarında bazı bölgelerde üzerinde gerçekleşmiştir. Bu yağışlara ilave olarak havza genelinde hafta sonuna kadar metre kareye ortalama 60-80 mm daha yağış düşmesi tahmin edilmektedir. Toprağın doymuş olması ve yağışların süreklilik arz etmesine bağlı olarak ani sel ve taşkın hadiseleri yaşanabilir'' şeklinde uyarı da yapıldı.

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön