HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Endişeli bakışlar arasında böyle kurtarıldı! Enkazdan çıkarılırken izleyenlerin gözleri doldu: Diyarbakır Yenişehir'de duygulandıran görüntüler

Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki deprem 10 ilde yıkımlara yol açarken, arama kurtarma çalışmalarına vakit kaybedilmeden başlandı. Vakitler, yıkılan binalarda çalışmalarını sürdürürken, enkaz altından sağ olarak kurtarılan çocuklar ekiplere umut oldu. Diyarbakır'da da yıkılan binanın enkazında 11 yaşındaki bir çocuk daha kurtarıldı. O anlar sosyal medyada hızla yayıldı.

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki deprem 10 ilde yıkımlara yol açtı. Bölgeye çok sayıda arama kurtarma ekipleri sevk edilirken, enkaz atında kalanlar için çalışmalar başlatıldı. Ekipler zaman zaman enkaz çevresinde sessizlik isterken, duydukları seslere yönelerek çalışmalarını o alanda yoğunlaştırıyor.

Arama kurtarma çalışmalarında ekiplerin zamanla yarışı devam ederken, enkazdan çıkarılan her vatandaş, büyük bir mutluluk ve umutla hastanelere kaldırılıyor.

KÜÇÜK ÇOCUK CANLI OLARAK ÇIKARILDI

Depremden etkilenen Adana'da Çukurova ilçesi Yurt Mahallesi'nde yıkılan bir apartman enkazından canlı olarak çıkarılan küçük çocuk ekiplere moral oldu.

kjlkş

ÇOCUKLAR BÖYLE KURTARILDI: 'ÇOK ŞÜKÜR! GEL ABİM!'

Hatay'da yıkılan binanın enkazında yaşam üçgeni sayesinde hayatta kalan 4 çocuk, vatandaşlar tarafından 3 saat içerisinde kurtarıldı.

111

O anlara ait görüntüler sosyal medyada hızla yayıldı.

112

DİYARBAKIR'DA 11 YAŞINDAKİ KIZ ÇOCUĞU BÖYLE KURTARILDI

Öte yandan, Diyarbakır Yenişehir'de yıkılan binanın enkazında 11 yaşındaki bir çocuk daha kurtarıldı.

Başlıksız-6

Pazarcık'ta da arama kurtarma çalışmalarında çevredekilerin endişeleri bakışları arasında kurtarılan canlı vatandaşlar olduğu görüldü.

Başlıksız7


Mynet Youtube

En Çok Aranan Haberler