"Erdoğan'a oy vermeyen imansızdır"

Kadir Mısırlıoğlu Recep Tayyip Erdoğan için oy isterken skandal bir yorumda bulundu.

A Haber'de yayınlanan Mehmet Ali Önel'in sunduğu Deşifre programına konuk olan Kadir Mısıroğlu, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin skandal değerlendirmelerde bulundu. Rotahaber'in haberine göre Mısıroğlu, "Bir adam bu iddiaları kabul etse bile o Müslümansa bu islami kaideye göre gene Tayyip Bey'e oy vermeye mecburdur. İman bunu emreder islam bunu emreder hiç kurtuluşu yok. Çünkü bir tarafta küfür var küfür."sözleriyle Erdoğan'a oy vermenin imanın gereklerinden biri olduğunu söyledi.

17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmalarındaki Bilal Erdoğan ve Halkbank ile ilgili tapelere isim vermeden göndermede bulunan Mısıroğlu, bunları bir an doğru kabul etsek bile Erdoğan'a oy vermeyi iman ve islamın emrettiğini savundu.

Mısıroğlu şunları şöyledi; "Tayyip bey için bunların bütün iddialarını doğru kabul ediyorum bir an için. Oğlu şöyle demiş Halkbank böyle olmuş hepsi doğru kabul. Elimi koyuyorum; Bir tarafta amelen bulunan bir iki kusurlu bir adam doğruysa bile, öbür tarafta evvela imanda kusurlu amelde ise sayısız kusurlu olan biri ve benim üçüncü tercihim yok. Ben müminsem müslümansam islamın kaidesi ehven-i şer tercih olur. İki şerrin iştimahında ehveni tercih olur. Bir adam bu iddiaları kabul etse bile o Müslümansa bu islami kaideye göre gene Tayyip Bey'e oy vermeye mecburdur. İman bunu emreder islam bunu emreder hiç kurtuluşu yok. Çünkü bir tarafta küfür var küfür."

KADİR MISIRLIOĞLU KİMDİR?

Türk tarih araştırmacısı, yazar, şair, hukukçu ve eski gazeteci. Osmanlılar İlim ve İrfan Vakfı mütevelli heyeti başkanı ve Sebil Yayınevi kurucusu ve sahibidir.

Mısıroğlu, evli ve üç çocuk babasıdır. Şu anda Osmanlılar İlim ve İrfan Vakfı'nın da başkanıdır. Mısıroğlu bu vakıfta cumartesi günleri Cumartesi Sohbetleri adıyla konuşma yapmaktadır. Bu konuşmalarında hem takipçilerinden gelen tarih, siyaset, din, edebiyat ve gündemle ilgili birçok soruyu cevaplandırmakta ve tarihi konularda konuşmalar yapmaktadır.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 209 yorum
Arşın kapılarının ardına kadar açılıp tüm meleklerin Erdoğan`a oy vermek için saf saf yeryüzüne ineceği o mübarek günde bizler de Erdoğan`a oy verip ahiretimizi ve imanımızı kurtarmalıyız.
BİRDE PEYGAMBER İLAN ETSEYDİN
Allah a inan kuluna değil nuri
Bu konuşma seni beyinsiz vede dinsiz yapar
sen bir zındıksın münafık adam bizim için kervan yürür dinime söven bari müsellim olsa senin kitaplarını okuyordum ilk işim onları yakmak olacak lanet olsun senin gibi yazara cahil adam Allah senin gibilerin şerrinden müslümanları korusun
İnsanların kafasını nasıl karıştırıp günaha giriyorsunuz öbür adaylar Müslüman değil mi ? Manevi inançları kullanarak İradeye ipotek mi koyuyorsun nasıl ilim adamı olmuşsun yazıklar olsun.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler