Erdoğan'dan İslam dünyasına 'internet' mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İslam İşbirliği Teşkilatı Zirvesi’nde konuştu. Erdoğan, "İnternetin ve sosyal medyanın İslam düşmanlığın aracı olma yanında terör örgütleri tarafından etkin şekilde kullanıldığını biliyoruz. İslam ülkeleri olarak vatandaşlarımızı internetin tüm nimetlerinden yararlandırırken zararlarından da korumalıyız" dedi.

Erdoğan'dan İslam dünyasına 'internet' mesajı

İşte Erdoğan’ın Kazakistan’da yaptığı konuşmadan satır başları:

İslam ülkelerinin şu dönemde ayrışmaya değil birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. mKörfez bölgesinde yaşana kriz hepimizi derinden üzmüştür.

Körfez bölgesindeki krizin bir an önce çözme kavuşmasını diliyoruz.

Kudüs ve Haremi şerifin kutsiyetinin ihlal edilmesine asla izin veremeyiz. Provokasyonların önüne geçilmesi için çok daha kararlı bir tutum ortaya koymalıyız.

Myanmar’da Müslüman kardeşlerimizin çektiği zulümlerin son bulması için hep birlikte çalışmalıyız.

Bölgede yaşanan insani dramın önüne geçmek için Myanmar ve Bangladeş hükümetleri ile çalışmak istiyoruz. Baskı ve katliamlardan kurtulmak için topraklarına sığınan Müslümanlara gerekli kolaylığın gösterilmesi beklentisi ve yardım teklifimizi Bangladeş makamlarına ilettik. Uluslararası kuruluşlar, bilhassa da İslam ülkeleri olarak bizler elimizden gelen tüm imkanlarla bu zulmün son bulması için birlikte mücadele etmeliyiz

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 29 yorum
elinden gelse interneti yasak edersin kimse bir şey öğrenmesin diye
haber kaynakları kapalı yanlı. bi tek sosyal medya ne yaptıklarını görüyor millet. oda olmasa at koştururlar onu istiytorlar. kuzey kore 2 gibi olalım ki istedikleri olsun
tabii bir tane medya mesubu gazete seni elestirse tahamulun yok oraya kayyum ata soru cevap bolumunde istemedigin gazeteci sana soru soramiyor onceden eline ne sorucagi yazan kagit verilmis gazateci soruyor veremiyecegin cevaplardan cekiniyor
bütün derdimiz bitti.et 20 tl.oldu.suriyeliler gitti.enflasyon 3 e indi.dolar 2 tl.ye düştü.bir bu derdimiz kalmıştı zaten.çok sağol
bırakın simdi internetin zararini biz nasil gecinicez diye düşünüyoruz ekonomi vasat durumda uğraşılan seylere bak
sıra interneti toptan yasaklamakta sanırım
islam ülkelerinin anladığı tek dil var hz kraliçe den ve abd den emir var de yeter yoksa allah için desen boş onlar için allah hiçbir zaman olmadı 300 yıldır baş ilah ingiltere sonra para sonrada abd ye tapıyorlar.
İnterneti yasaklamaz insallah
khk mağdurları ne olacak?
Biz müslümanlar kendi aramizda anlasmis degilizki daha...
sizin gibi yoneticiler oldukca islam düşmanlığı bitmez. Hepiniz abd nin israilin kolesisiniz.
akp nin yerinde olsam interneti kapatırım,hiç kimsede akp nin ne yaptığını duymaz !.
menzil tarikatının nasıl fetönün yerine konulup adalet,sağlık,iç işlerin bakanlığını nasıl ele geçirdiklerini internette ifşa etmeye bağladılar ya ondan bu yırtınması. Şit koşan menzilciler bu üç bakanlığı elegeçirmiş. Süleyman soylu, recep akdağ, abdülhamit gül dışında hiç bir vekili burada istemiyorlar. Fetöş bitti MEZOŞ başımıza bela ettiler eski adıyla naksibendileri. Allah sonumuzu hayretsin. İktidarda kalmak için mezoşların nüfusunu kullanıyor rte şimdide. Fetoya göz yumduğu gibi mezoşlara göz yumuyor.Sonrada ALDATILDIK KANDIRILDIK diye mazlum rolü yapacak. İNT. SANSÜRLEME DERDİNDE ŞİMDİ
son 15 yıldır araplara yaranmak için yapmadığımız yalakalık kalmadı, bizi kaale alan yok. Bu yalakalığa dayalı politikayı bırakmalıyız. Cumuriyet tarihinde hiç bu kadar ezilmedi türk milleti, yalan riya, iftira çamur, kirli siyasetle yönetilmedi bu ülke. Allah sonumuzu hayır getirsin.Hiç iyi günde değiliz.
o zaman egemen bağışı ortaya salın islamı öğretsin takara makara yolsuzluk iyi olur bence
niye zararları biz provakasyon yaparken zalim olanın zulmünüde eleştiriyor tüm batılı devletlere sövüyoruz internet bizim aynı zamanda tepki araçlarımızdan biridir seni de eleştiriyoruz diyemi bu sıkıntı anlamış değilim yeterince yasak getirdin zaten kuzey kore gibi yap kapat gitsin o zmn .. yazık ne günlere geldik yazık... bak yine eleştirdim nolcak şimdi..
Tv. leri ve gazeteleri elle geçirdin. milletin elinde tek internet kaldı onuda al kimsenin sesi solugu çıkmasın kimse rüşveti yolsuzlugu adaletsizligi ögrenemesin gül gibi geçin git.. kuzey kore olmaya adım adım
sayın böyük Cumhurbaşkanımız ,medeni memleketlere mesaj veremediğinden hep bedevilere hep bedevilere, napam heç yohtan eyidir.
Türk Dünyası bir araya gelmedikçe, dünya düzelmez.
internet ne ya... kapat gitsin .. size bu yakışır.
En fazla da akp trolleri iş yapıyor sosyal medyada
Neden bazı siyasilerin Fetöyü öven konuşmaları internette hala geziyor. Suçlu olan internet mi yoksa konuşanlar mı? Müfredat nasıl değişirse değişsin, internette çok daha fazlasını öğrenmek mümkün. O videolar terör propagandası sayılmaz mı? Aklımı kaybedeceğim neredeyse saçmalıklar yüzünden.
Halkından bu kadar korkarsan normal b..ülke diktatörlükle idare edlince insanlar sosyal medyadan gerçeği öğrenme v haklarını koruma peşinde...
Sayın cumhurbaşkanı çok güzel bir konuya değinmiş.Bence her müslüman ülkesi teknolojinin nimetlerinden faydalanmalıdır,hatta insanım diyen herkes faydalanmalıdır.Müslümanların dünyada özellikle islam aleminde olan bitenden haberdar olmaliki kimlerin kendilerini kandırdığını iyi bilmelidir.Bence iislam dünyasında müslümanlar iyi bir teknolojiye sahib olsalar bugünki islam liderlerinin hiç biri burda olmaz aksine hepsi adaletin önünde hesab verirler.yanlız interneti sultanların istediği gibi değil bağımsız ve özgürce kulanmaları gerekir,onunda tekelinizde bulundurmayın.
BİZE SANSÜR AZ GELDİ. İSLAM DÜNYASI DA SOSYAL MEDYADA SANSÜRLENMELİ DİYOR... DÜNYANIN KULLANDIĞI VİKİPEDİ NE OLDU?
hangi islam dünyası acaba, islamı para ve kendi prestijleri kullananlardan başka yokiii.
İSLAM DÜNYASINDA ÖZELLİKLE ZENGİN ARAP ÜLKELERİ PARANIN RAHATLIĞI İLE YALELLİ YAPIP EYLENİYORYORNLUNCA YAN GELİP YATIP GÖBEK KAŞIYOR.SONRA YILLAR ÇİN ZULMUYLE DEBELEŞEN MÜSLÜMAN UYGUR TÜRKLERİ İÇİN HİÇ BİR ŞEY YAPILMADIĞI GİBİ, ÇIT ÇIKMIYOR. TÜRK OLDUKLARI İÇİN Mİ?
Z KUSAGI araci olmayacak kadar uyanik ayni zamanda islamin kotu yonlerini ortaya serecek kadar zeki bir kusak. O yuzden musterih olun. Onlarin tarikata,uydurma dinlere de ihtiyaci da yok. Uydurma dinlere imtiyaz vereyim diye internete koydugunuz Sansur,kota uygulamasini bu millet unutmadi. Politika artik geleneksel yontemlerle yonetilmiyor malesef;herkes bunlarin farkinda ve tepkisini internetten koyuyor. Simdi pamuksekeri hallerinizden vazgecin(Tepkiler uzerine sanirim)
Tabi tvlerde bitek onu anlatiyorlar. Bir tek ozgur internet kaldi. Emin olun yasaklayabilse 100 kez yapardi
Diğer Haberler