Erdoğan’dan Samaras’a operasyon teşekkürü

Başbakan Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Antonis Samaras’ı arayarak, Sakız Adası açıklarında silah ve patlayıcı madde yüklü sürat teknesine düzenlenen operasyon nedeniyle tebrik etti.

Erdoğan’dan Samaras’a operasyon teşekkürü

Alınan bilgiye göre, görüşme sırasında iki lider, Türkiye-Yunanistan Yüksek İşbirliği Konseyi’nin önümüzdeki aylarda Atina’da yapılacak üçüncü toplantısının hazırlık çalışmalarına ilişkin de görüş alışverişinde bulundu.

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Samaras'ı akşam saatlerinde telefonla aradı. Başbakan Erdoğan, terörle mücadele çerçevesinde düzenlenen başarılı operasyon dolayısıyla Samaras'a tebriklerini iletti. Telefon görüşmesi sırasında iki lider, Türkiye-Yunanistan Yüksek İşbirliği Konseyi'nin önümüzdeki aylarda Atina'da gerçekleştirilecek üçüncü toplantısının hazırlık çalışmalarına ilişkin görüş alışverişinde de bulundu.

Yunan Sahil Güvenlik ekipleri, salı günü Sakız Adası'ndan Türkiye'ye getirilmeye çalışılan silah yüklü botu ele geçirmiş, operasyonda AK Parti Genel Merkezi ve Adalet Bakanlığı’na lav silahlı ve bombalı saldırı olayının faillerinden Hasan Biber de yakalanmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 19 yorum
şu haberdeki fotoğraftaki surata bakın allah aşkına sizce bu insanmı
İnsanların dış görüntüsüne göre yargılayamazsın... Gevur tohumu !
sizingibiler bu ülkeyi bu duruma getiriyor .:) adam gibi adam başbakanımız çatlayın hainlerr
Bu karedeki foto %100 Hitler'in ta kendisi.Zaten öyle ya..
öpp.üleceksin elbet... bu halk seni öpp..meden bırakmayacak
ha ha ha ha sabah sabah çok güdüm. kankan oboma yunanistana emri vermeseydi yunan güvenlik güçleri kıllarını bile kıpırdatmazdı.
artık dostlarımız komşumuz ermenistan yunanistam kurdistan oldu sayenizde ey türk halkı uyanın muslumanları dışladık ermenileri yunanlııları rumları barzanigibi şeytanları kucakladık
ne alaka ...
Hasan Biber ile Justin Biber akraba olabilir mi ? :))))))))
annele benim yakın akrabaglığım var ama çok yakın
bu ülkede hiç bir başarı cezasız bırakılmaz
türkiyeyi karıştırmaya çalışan bir örgüt elemanı silahları ile yakalanıyor, yorum çular hala daha erdoğana saldırıyor vede bu örgüte destekler yazılar yazıyor ,ne mal olduğunuz ortada ....
sende takım tutar gibi davranır herşeye yes dersen millet şaşırmış normaldir.
batı herzaman için gercek dostur.
yunanistanın bize olan borçlarından biraz düşelim..bizde bir kıyak yapalım onlara..obamanın emriylede olsa güzel iş çıkardılar...
Teröristlein bir kısmı zaten Yunanistan'da eğitilip, Türkiye'ye gönderiliyor.Arasıra yakalanmış gibi gösteriliyor. Nesine teşekkür etti.
sen demi terörist sin sen demi orada eğitildin !!!
BAŞKA FOTOĞRAF YOKMUYDU.. korktum ..
Allah a şükür ülkemizin istikrarı yerinde ve dünya krizine rağmen çok güzel dev projelere imza atılıyor. bu gelişmeleri görmezden gelemneyiz ,lütfen arkadaşlar ülkeyi bölmek , karıştırmak isteyen çok ülke var. gün birlik günü, yazık etmeyelim bu güzelim vatanımıza. kişisel hırslarmızı bir kenera koyup büyük resmi görmeliyiz. Gezi olayları ile başlayan ve terörist bir eyleme dönüşen protestolar dan ülke zarar gördü. hangi vatan evladı bunu ister. isterim diyen varsa kanı bozuğun tekidir. Uyanık olalım, başbakanımızın da kıymetini bilelim, birbirimizi kırmayalım.
Diğer Haberler