Erdoğan'dan Zafer Çağlayan davası için son dakika açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan'a gerçekleştireceği resmi temaslar kapsamında gerçekleştireceği yolculuk öncesi, İstanbul-Atatürk Havalimanı'nda gazetecilere açıklama yaptı. Erdoğan, Reza Zarrab (Rıza Sarraf) davasına dahil edilen eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan hakkında yöneltilen bir soruya " Atılan adım Türkiye'ye yöneliktir" diye yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan’a hareketinden önce açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın ABD'deki davaya dahil edilmesine ilişkin soruyu yanıtladı. Erdoğan "Bu konu gerçekten çok çok ilginç bir konu. Bizim eski Ekonomi Bakanımıza yönelik atılan bu adımı açık söylüyorum ben Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne yönelik bir adım olarak değerlendiriyorum. Neymiş İran’la ilgili yaptırımları delmiş. Biz Türkiye olarak İran’a bir yaptırım uygulama kararı almadık ki. Atılan bu adımlar siyasidir. ABD'nin bunu gözden geçirmesi gerekir. Bu işlerin arkasından çok pis kokular geliyor" diye konuştu.

İşte o konuşmadan satır başları:

Ülkemizin gayretleri sonucunda bazı neticeler almaya başladık. TİKA 1000 tonluk yardım malzemesinin dağıtımının gerçekleştirdi. İkinci aşamada 10 bin tonluk bir yardım planlıyoruz. Şu anki çadır kampların yaşanır bir durumu yok. Eğer Bangladeş yönetimi bize bir bölgeyi tahsis ederse orada çadır kamplar için daha yaşanabilir çadır kamplar kurmayı planlıyoruz.

AB’DEN ÜYELİK SÜRECİYLE İLGİLİ YAPILAN FARKLI AÇIKLAMALAR

Bu açıklamalara yabancı değiliz. Maalesef 15 yıldır bizi hep bu tür açıklamalarla oyaladılar. Halen aynı açıklamalar devam ediyor. Türkiye’deki referandum öncesinde AB ülkelerinin bizlere karşı takındığı tavır çok açık net ortadaydı. Şahsım başta olmak üzere bakanlarımızın bir çoğuna kendi ülkelerine giriş izni vermediler. Toplantılara müsaade etmediler. Halbuki bu onlarla ilgili bir şey değildi.

Ama terör örgütlerinin önce gelenlerine ne yazık ki batı kendi ülkelerinde kampanya yapmalarına müsaade etti. Biz bunları sorduğumuzda hiçbir cevap veremediler.

ŞİMDİ YÜZÜME BAKAMIYOR

Şu anda da kendi içlerinde birbirilerine girdiler. Yatıyorlar kalkıyorlar Ak parti, Türkiye, Erdoğan. Bizimle ne ilgisi var. Kendi seçiminizi yapıyorsunuz. Erdoğan’a vurmak size oy mu kazandıracak? Yarın bir gün uluslararası toplantılarda ne olacak? Hollanda başbakanı ile gibi mi olacak. Yüzüme bakamıyor şimdi ben zaten bakmıyorum. Bakın hükümet kurmadı. Ne hale düştü?

ZAFER ÇAĞLAYAN’IN ABD’DEKİ DAVAYA DAHİL EDİLMESİ

Bu konu gerçekten çok çok ilginç bir konu. Şu anda bunu hukuki bir mantık içinde yorumlamak zaten mümkün değil. Bizim eski Ekonomi Bakanımıza yönelik atılan bu adımı açık söylüyorum ben Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne yönelik bir adım olarak değerlendiriyorum. Şahsına yönelik bir iddiayı ortaya koyabilmiş değiller.

Neymiş İran’la ilgili yaptırımları delmiş. Biz, Türkiye olarak İran’a bir yaptırım uygulama kararı almadık ki. Sayın Obama’ya da söyledik. "Biz böyle bir yaptırım içine girmeyiz" dedik. Bu ekonomik ilişkileri yürüten kim? Ekonomi bakanımız. Ekonomi bakanı hükümetin attığı bu adımı ne yapacaktır? Uygulayanlardan biri olacaktır.

Atılan bu adımlar siyasidir. ABD'nin bunu gözden geçirmesi gerekir. Bu işlerin arkasından çok pis kokular geliyor. Rıza Sarraf olayı da öyledir. Halkbank Genel Müdür Muavini Hakan Bey ile ilgili konu da öyledir.

Son seyahatimizde PKK terör örgütü mensuplarının bize adeta saldırıyor gibi bir hava içerisine girip, ABD polisinin herhangi bir tedbir almaması, onları oradan derdest etmemesi de bu pis kokunun bir ifadesidir.

Benim korumalarım hakkında soruşturma açtılar. Hatta orada o gün olmayan korumalar hakkında da soruşturma açtılar.

Bu durum ABD’nin düştüğü aczi gösteriyor. Büyük devlet olabilirsin ama adil devlet olmak başka bir şey.
Adil devlet olmak hukuk sisteminin adil işlemesinden geçer. Hukuk sistemi adil işlemiyorsa pis kokular getirir.

ALMANYA’DAKİ SEÇİMLERDE ERDOĞAN’IN FOTOĞRAFININ KULLANILMASI

Eğer bunların gücüne bizim portremiz bir güç katacaksa hayırlı olsun derim. Keşke Almanya'nın tamamında seçime katılma şansı olsaydılar. Ama bu bir adımdır. Bu adım onlara AP’ye girmede yardımcı olur. Ben bunu hayırlı bir adım olduğuna inanıyorum.

BAHÇELİ’NİN BAŞKAN YARDIMCISI OLACAĞI İDDİALARI

Bunların hepsi suyu bulandırmaktan başka bir işe yaramıyor.
Bunlar doğmamış çocuğa don biçiyorlar. Herkes yerini konumunu bilsin.
Biz siyaset yapıyoruz. Sayın Bahçeli ile şu süreçte partimiz gayet güzel bir diyalog içinde oldu.
Bu diyalogun güçlenerek devamı Türkiye’nin geleceği bakımından önem arz etmektedir.
Görüşmeler neticesinde her şey olabilir bunu kimsenin bir kenara atmasına gerek yok.

ÜLKEYE SALDIRANLARLA KOALİSYON HALİNDELER

Bizim çok önemli bir yanımız var. Yerliyiz ve milliyiz. CHP ve HDP’ye baktığınızda bunların yerli ve milli bir yanı yok. Tam aksine bunlar bu ülkeye saldıranlarla koalisyon halindeler. Ana muhalefetin temsilcisi çıkıyor SİHA’lar sivilleri vuruyor ediyor. Nerede bu siviller. SİHA’lar teröristleri vuruyor. Ben beklerdim ki ana muhalefetin genel başkanı çıksın “Ey Tanrıkulu sen kimlerden yanasın” desin. Bu beyler ölen teröristleri savunur hale geldiler. Biz sizi tanıyoruz zaten. Tek farkınız var. Siz CHP’siniz onlar HDP. Hangi merciye müracaat ederlerse etsinler biz attığımız adımların doğru olduğuna, terörle mücadeleyi terör örgütünden bir kişi kalmayıncaya kadar devam ettireceğiz.

VARLIK FONU BAŞKANININ GÖREVDEN ALINMASI

Varlık Fonu’nda hedeflenen arzulanan bir süreç maalesef olmadı. Bu olmayınca sayın başbakan, biliyorsunuz Varlık Fonu ona bağlıdır, biz sayın başbakanla bunların istişaresini yaparak karar alırız.Sayın başbakan da ben de bu gelişmeleri gördük. Böyle yürümeyeceğine kanaat getirdik. Bu adımın atılması isabetlidir dedik. Hayırlı olsun. Çünkü Varlık Fonu'nu yeniden bir reorganize etmemiz şart. Bunun adımını da inşallah Kazakistan sonrası atacağız.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 117 yorum
bizim de 17-25 Aralıkta burnumuza lağım kokusu geldi ama logarı kapatıp beton döktünüz .....
@etavbatir DEVLETİN EN TEPESİNDEKİLER.AİLELER VE ÇOCUKLARIYLA BİRLİKTE ALLENGİLLİ İŞLER YAPIYOR,TIK YOK.MADEM ÇORUNUZ ÇOCUĞUNUZ OKUMUŞ DONANIMLI GİTSİN ADAM GİBİ ÇALIŞSIN.KAFASI BAŞKA İŞLERE ÇALIŞIYOR.BENCE GENETİK BİR HASTALIK
@etavbatir ne yapılacaktı haa! fetönün tezgahı ile fetönün yuvalandığı yargıya gidin diyorsun yani, biraz akıl!
@aydnmurat DİNGİL FETÖ YÜ KİM TÜRKİYENİN BAŞINA MUSALLAT ETTİ ABD TAYİPİ KİM TÜRKİYENİN BAŞINA DİKTİ ABD PEKİ ABD NİN AMACI NE KULLANIR KULLANIR VAKTİ GELDİĞİNDE ÇÖPE ATAR.
@aydnmurat fetö o tezgahı kurarken yargıda bu derece yuvalanırken bu ülkeniyi kim yönetiyordu..fetö tezgahı ergenekonda orduyu bitirirken ben bu davanın savcısıyım diyen kimdi...fetö bunların ortağı değilmiydi sende biraz akıl varsa cevap ver...
@aydnmurat Malmısınız, bunların ne olduğunu bile bile kim yerleştirdi. Tabi yerleştirenler sizlerden olunca maçanız yemiyor ses etmeye, ne de olsa menfaat dünyası işte, sende haklısın :D
@aydnmurat@ İHA/SİHA bu kadar iyiyse neden sürekli şehit veriyoruz. sezgin tanrıkulu devamlı Akp ye çalışıp koz veriyor. Chp li vatandaş onu partide istemiyor adamınız olduğu açık alın adamınızı.milleti uyuttuğunuz yeter.
Amerika suçu yaratıp suçlu arıyor. Yapulan üklemin çıkarınaysa gerisi hikaye
Hatırlayın, Dağlıca karakolu basılmış ve çoğu er 17 askerimiz toprağa düşmüştü.Sonradan anlaşıldı ki baskının gerçekleştiği dakikalarda, havada İsrail malı Heron bulunuyordu ve tam da çalışması gerektiği zamanda, maalesef çalışmamıştı. ARTIK HERON YERİNE İHA/SİHA VAR, CHP SİHA'LARA NEDEN KARŞI ÇIKIYOR? CHP ise, teröristlerin SİHA'larla vurulmasına karşı çıkıyor. Gerekçe olarak 'sivillerin' öldürülmesi öne sürülse de, CHP'li Sezgin Tanrıkulu'na SİHA karşıtlığı yaptıran güç belli ki 'Türkiye'nin görüntüsü karartılmış Heron'lardan kurtulduğunu' içine sindirememiş bir güç...
olayin chp ile ne alakasi var :) yaziyi okudunmu
uyan ey halkim
la aydinmurat boylemi savunacaksin zafer caglayani riza sarrafi,hirsizlar rahatinda asgari ucretli sen mi tedirgin oldun savunmak adina
Eyyy okuduğunu okuduğu gibi değil işine geldiği gibi anlayan zatı muhteremler CHP SİHA lara karşı değil SİHA ların masum sivilleri vurmasına karşı.Ne yani sizler SİHA ların masum sivil kadın çocuk yaşlı genç her şahsı vurmasını istiyor ve keyifmi alıyorsunuz?
bunu anlayacak kimse yokburda erdogan dusmanligi gözlrini kör etmis chp nin icindeki teror sevicilerini gozleri gormuyor ataturkun partisinin icinde TC dusmani ve terorist aklayan vekiller gorunmuyor....
Gotunden beşkalarının görüşüymüş gibi şeyler uydurma... Gerçi aynı fetö mantığında olduğunuz için sizin sözünüzede itibar edilmez....
@aydnmurat şehitimize kelle diyenleri yaz haburdan gelen pkk.lı teröristleri kırmızı halı ile karşılayanları yaz osloda pazarlık yapanları yaz bu arada o mehmetçikler şehit edilirken ülkeyi kim yönetiyordu onu yaz.. işiniz gücünüz chp zaten bir siz temizsiniz
@aydnmurat pislikleriniz iftiralariniz .hirsizliginizi kapatamaz.
Haklısın yazdıklarında ilk kez.Ancak vatan hainleri Siha ve İhalardan rahatsız olur.Ama hırsızlık,yolsuzluk sence dinde günah mı?
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler