HABER

Fatih Portakal'dan olay 'yerli otomobil' yorumu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla başlatılan yerli otomobil çalışmalarına FOX sunucusu Fatih Portakal'dan canlı yayında yorum geldi. Portakal, Beyin göçünü nasıl ithal edeceksiniz" diye konuştu. Erdoğan, üretimde yer alacak şirketlerin Anadolu Grubu, BMC, Kıraça Holding, Turkcell ve Zorlu Holding olduğunu açıklamıştı"

FOX Anahaber sunucusu Fatih Portakal, yerli arabayla ilgili gelişmeleri yorumladı. Yerli otomobilin alınıp, alınmayacağının şimdiden sormak gerektiğini belirten Portakal, "Başka araçların fabrikaları var ülkemizde onları ihraç ediyoruz ama öyle bir çelişki ki kendi otomobilimizi yapamıyoruz." dedi.

BEYİN İTHALİNİ NASIL YAPACAĞIZ

Portakal yerli otomobille ilgili de birkaç soru sordu: "Yerli otomobil yaparken ham maddeyi nereden alacağız, teknolojisini nereden alacağız, bunu yaparken beyin göçünü, beyin ithalini nasıl yapacağız, yurt dışındaki beyin tabakasını nasıl buraya çekeceğiz, bunları hepsi birer soru işareti"

Erdoğan, "Ortak girişim grubunda yer alan 5 şirketi tanıtmak istiyorum. Babayiğitlerin harf sırasına göre ilke Anadolu Grubu'dur. Otomotiv sektöründe ciddi birikimleri olan grubun projede yer almasını isabetli buluyorum. İkinci şirket BMC grubudur. Kendilerini tebrik ediyorum. Üçüncü babayiğidimiz ise Kıraça Holding. Dördüncü babayiğidimiz Turkcell Grubu. Beşinci Zorlu Holding'dir. Projede bir de özel sektör koordinasyonunu yürütecek olan TOBB ve Bilim, Sanayi Teknoloji Bakanlığımız var" diyerek yerli otomobil müjdesini duyurmuştu.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 134 yorum
senin gibileri yurt dışına kovarak otomatikman beyin yüzdemiz artacak
Bu millet geri zekalimi diyorsun yani ulan lale istedikten sonra her şeyi başarırız hem de senin gibi vatan hainleri ne karşı.
valla o sorunun cevabını en çok sen verebilirsin nedenmi okadar yalan ve dolandan sonra bu iktidarın her söylemine inanmak için evet biraz gerizekalı olmak gerek
@vatansever_1986_glyec sn. Ulan hadi yapı ya yapın birkerede şunu yaptık diyinde çıkın , yapacaaak edeceek başka birşey yok cak cek cak cek cak cek.....
boş boş konuştu yahudinin uşağı
Geri Dön