HABER

Flaş...İsrail'den Türkiye'ye büyük ayıp

Türk televizyon ekibi İsrail Başbakanı Netanyahu'nun odasına alınmadı

Flaş...İsrail'den Türkiye'ye büyük ayıp

İsrail'de yayınlanan Yediot Ahronot gazetesi, Polonyalılar tarafından kiralanan Türk televizyon ekibinin Başbakan Benjamin Netanyahu'nun ofisine sokulmadığını öne sürdü.

Yedioth Ahronot'un haberine, biri Polonya'nın ünlü TVP kanalı olmak üzere iki Polonya televizyon kanalının, Başbakanlık'ta düzenlenen İsrail-Polonya ortak bakanlar kurulu toplantısını yayınlamak üzere bir Türk televizyon ekibini kiraladı.

Türk ekip iki Polonya kanalı adına canlı yayın yapmak üzere tam zamanında Başbakanlık'a gitti ancak Polonyalıların da araya girmesine rağmen kapıdan geri çevrildi.

ALTERNATİF ARADILAR

Polonya kanalları bunun üzerine son anda başka bir alternatif aramak zorunda kaldı.

Yedioth Ahronot, televizyon ekibinin Türk olduğu için Başbakanlık'a sokulmadığını öne sürerken, Netanyahu'nun ofisinden yapılan açıklamada, ekibin Türk olmasıyla ofise sokulmaması arasında herhangi bir bağlantı olmadığını savundu.

Başbakanlık yetkilileri, ekibin önceden gerekli izinleri almadığı için ofise sokulmadığını iddia etti.

Başbakanlık'tan yapılan yazılı açıklamada, televizyon ekiplerinin Başbakanlık ofisinde çalışabilmesi için gerekli kuralları yerine getirmesi gerektiğini belirtilerek, "TV ekibi Başbakanlık ofisiyle herhangi bir ön koordinasyon kurmadan ve gerekli izni almadan gelmiştir. Ayrıca ekibin yanında basın mensubu olduklarını gösteren kimlik kartı da yoktu. Başbakanlık ofisi daha önce de Türk medyasıyla çalışmıştır ve çalışmaya devam edecektir" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön