HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Fransa'ya yeni başbakan! Ülkenin en genç ve ilk eşcinsel başbakanı... Gabriel Attal, ülke tarihe geçti

Fransız basını ülkenin yeni başbakanının 34 yaşındaki Gabriel Attal olduğunu duyurdu. Mayıs 2022’den bu yana görev yapan 62 yaşındaki Fransa Başbakanı Elisabeth Borne dün istifa etmişti. Fransız basını, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un 34 yaşındaki Eğitim Bakanı Gabriel Attal’ı yeni başbakan olarak atadığını duyurdu. Gabriel Attal, ülke tarihinin en genç ve ilk eşcinsel başbakanı oldu.

Fransa'ya yeni başbakan! Ülkenin en genç ve ilk eşcinsel başbakanı... Gabriel Attal, ülke tarihe geçti

Fransa’da Mayıs 2022’den bu yana görev yapan 62 yaşındaki Fransa Başbakanı Elisabeth Borne’un dün istifa etmesinin ardından yeni başbakan belli oldu. Fransız basını, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un 34 yaşındaki Eğitim Bakanı Gabriel Attal’ı yeni başbakan olarak atadığını duyurdu.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

FRANSA'NIN İLK EŞCİNSEL BAŞBAKANI

Attal, Fransa tarihinin en genç ve ilk eşcinsel başbakanı oldu.

RESMİ AÇIKLAMA BEKLENİYOR

Fransa hükümetinden konuya ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

hgjfjk

Macron’un yakın müttefiki olarak bilinen Gabriel Attal, Covid-19 salgını sırasında hükümet sözcüsü olarak görev yapmıştı.

a8a8eeaaa660a8a2f0c3ade745f65728

Macron ve Borne liderliğindeki hükümet, Macron’un 2022’de yeniden seçilmesinden kısa bir süre sonra mecliste mutlak çoğunluğu kaybetmiş ve yasaları geçirme konusunda zorlanmıştı. Macron’un geçtiğimiz yıl aralık ayında yeni bir siyasi girişim sözü vermesinden bu yana hükümette değişiklik yapılacağı konusunda söylentiler artmıştı.

95

En Çok Aranan Haberler