Fransa'dan 'cezalandırmaya hazırız' mesajı

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Fransa’nın Suriye’de masum insanları gazlama kararını alanları cezalandırmaya hazır olduğunu söyledi.

Fransa'dan 'cezalandırmaya hazırız' mesajı

Fransa’nın değişik ülkelerdeki büyük elçilerinin Elysee Sarayı’ndaki geleneksel toplantısında açıklamalarda bulunan Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Fransa’nın Suriye’de talihsiz bir şekilde masum insanları gazlama kararını alanları cezalandırmaya hazır olduğunu söyledi.

"Tüm dünya, Suriye’de kimyasal silahların kullanıldığı haberinin doğrulanmasından sonra ürperdi" diyen Cumhurbaşkanı François Hollande; "Eldeki tüm işaretler kimyasal silahın Suriye rejimi tarafından kullanıldığını gösteriyor ve bu olay bir kere daha rejimi dünyanın gözünde mahkum etti. Fransa, Suriye muhalefetine bir seneden beri yardımda bulunuyor. Bugünden itibaren sorumluluğumuzun derecesi değişmiştir. Bundan sonra yapılması gereken BM araştırması bitiminde, Suriye’ye verilecek en uygun cevabın araştırılmasıdır. Şam’ın yaptığı bu kimyasal saldırı cevapsız kalmayacaktır" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 31 yorum
Zaten kısmi olarak bu komployu hazırlayan muhalifler ama esadın üzerine atılmaya çalışılıyor Başbakan erdoğanda bilinçli olarak ülkemizi bu oyunun içine sokarak bölmemeye zemin hazırlamaktadır burada tek suçlu Başbakandır
Resmen bizi savaşa sokacaklar.. Hislerim büyük oyunun içinde sürüklendiğimiz.. Ne malum suriyede muhalifler kimyasal bombasını kendi içlerinde patlatmadılar.. Zaten ölen her gun var.. Varsın 100 kişi kimyasaldan gitsin.. Butun dunya ( ABD zaten hazır, çıkarları doğrultusunda sevinçle suriyede girsin.. ABD nın butçesi ortadogudan geliyor. Etrafımızda ABD nın girmediği ulke kaldımı ki.. Kaldı tabiki, suriyeden sonra en son türkiye).. Resmen bu işin günahını vebalini birileri ya bu dunyada, yada cehennemde ödeyecekler.. Bızı Turkiye bu savaşa sokacaklar.. Allah ıslah etsin Türkiye..
Dostum herşey açıok zaten tam anlattığın gibi. Irakta kimyasal var dedi müdahale ettiler bişey çıkmayınca pardon yokmuş dediler. Şimdi işlerini sağlama aldılar baştan atıp sonra müdahale ediyorlar sonra pardon dememek için. Öso denen katil sürüsüde bunların paralı askerleri zaten yoksa o kadar silah bombayı nerden buluyor bu dallamalar kim veriyor bunlara göktenmi iniyo bu kadar servet. Türküm diyen herkes bu oyunun bir maşası olmamalı komşusunu sırtından vurmamalı.
Hoş geldin 1918 yılları! Osmanlı Topraklarını işgal eden Fransızla bu gidişle tekrar komşumuz olacak ve herzaman olduğu gibi o pis gözleri bizim topraklarımızda olacak! Sizde buna zemin hazırlamaya devam edin Müslüman geçicen insanlar...!!! Vatan toprağını çıkarları için satanlar bırak Müslümanlığı insan olamaz...!!!
Fransızlara da bak. Kendileri 10 yıl önce atlas oyanusunda nükleer deneme yaparken bir adanın yerli halkını komple kanser yaptılar. Şikayetçi olmasınlar diye para teklif ettiler. Şimdide insan hakları savunucuları kesildi yamyam sürüleri. Bu son gaz olayını kendileri yaptırdı. Önce aptal müslümanları birbirine vurdurdular. Aptal diyorum çünkü Aptalın aptalı onlar.Şimdi de vurup alacaklar ki kendilerine taraf elde edip istediklerini yaptırabilmek için.
Bu arada masum sivilleri zehirli gaz ile öldürenleri cezalandırmaya hazır olan Fransayı, Cezayir'de yaptığı katliamlar için kim cezalandırsın? Çadırın önünde elleri havada duran adamı gözünü kırpmadan 10 metreden tüfekle öldürülmesi gözlerimin önünden gitmiyor, inanın insan olduğuma utandım. Acaba Fransızlar da utanıyor mu? Oradaki kadınlara-küçük kızlara tecavüz eden ataları için de utanıp sıkıldılar mı acaba? Alooo! Fransa sözüm size!
ESAD yobazlar ordusuna gerekli dersi verecektir.
ey naimkarakus! sen de ABD, İngiltere, Fransa gibi olayı görmek istediğin gibi görüyorsun. tek taraflı haber dinliyorsun. biraz da diğer tarafı dinle. belki durumu anlarsın. tabi mantık çalışıyorsa...
Her ne kadar müslğman olsada ( yada iddaa etsede ) müslümanlıkta çocuk öldürmenin yeri yoktur. Yapanlar gerçek manasıla yobazlar fakat ne yazıkki bu gaddar diktatör başka şekilde aşağıya indirilemez.
şuan için suriye yanlısıyım emperyalizme karşı
O zaman hunharca katledilen 1.300 kişinin gazla öldürülme gerekçesini anlat da bilelim. Diğer öldürülenleri sormuyorum.
Nerden biliyorsun o kadar insan öldüğünü saydınmı? Açıyorsun televizyonu satılmış amerikan kanalları ne dese olduğu gibi beynine yazıp sonrada gelip buraya yazıyorsun. Gazı atanın kim olduğunu daha tespit edemediler sen nerden öğrendin hemen vahiymi geldi sana. Aynı oyunu ıraktada yapmışlardı kimyasal var dediler daldılar bişye çıkmadı. Bu sefer rezil olmayalım diye baştan kimyasal atıp sonra dalacaklar. İranada çatıyorlar kimyasal var diye. Yav bu oyun millete ısıtılıp ısıtılıp sunuluyor her zaman. sende şu öso denen katil sürüsünün katliamlarını kestiği kafaları anlatta bizde onu bilelim.
Fransa cumhurbaşkanı atmayı seviyo cezayire yaptıklarının cezasını ödesinler önce
çinde yaşanan katliamada sesleri çıkıyormu bu fıransız piçlerinin
Ayıdan post, gavurdan dost olmaz dememişmi atalarımız. Fransız gavuru işte
yamyamlara arka çıkanlar,yarın sizlerin başına dert olacaklar...
Emperyalizme karşı Rojavaya karşı, YAŞA ESAD.
helal esad ,üle 3 yaş çocuğu öldürmekle mi yasasın neden kendi cephede yok.kravat takmakla olmaz bu.en ufak bişide bızımkılerınde kaççaği yer amerika
NE OLURSA OLSUN, MÜSLÜMAN BİR ÜLKENİN İŞLERİNE FRANSA, AMERİKA, İNGİLTERE VS GİBİ ÜLKELERİN MÜDAHALESİNİ DOĞRU BULMUYORUM, BÖL/YÖNET POLİTİKALARI DEVAM ETMEKTE OLUP, Irak'a hangi demokrasi getirildi de Suriye'ye de demokrasi getirecekler getirecekler..... Irak/3 oldu, Suriye de aynısı olacak... Müslaman alemi neden birleşip kendi problemlerini kendileri hal edemiyor? Neden hep batılılara iş bırakılıyor?
Esed demokrasiye geçseydi ve keşke mezhepçilik yapma gafletine girmeseydi. eğerki halkının gözünde kahraman bir lider olabilseydi inanıyorum ki ilk seçimde yeniden başa geçerdi. ama o İKTİDAR HIRSI için halkına silah çekmekte sakınca görmedi. ben İslam adına savaşıyorum diyen el-nusra gibi kafir sürüsünü de sevmiyorum. çünkü Müslüman olsalardı Müslümanın Savaş hukukunu çiğneyemeceğini iyi bilirlerdi.
aklım almıyor. yani biz şimdi müslümanlara karşı abd, israil ve fransa ile müttefik mi oluyoruz. şimdi açıkça biz haçlı orduları saflarında mı yer alıyoruz. türkiyeyi istila eden fransızlarla birlikte müslüman bir ülkeye saldıracak kadar gözümüz döndümü. peki ırak halkı ezilirken nerede idiniz. yoksa ırak halkı sizin müslümanlardan değil miydi. askerimizin başına çuval geçiren abd ile ve en önemlisi yahudiler ile birlikte müslüman bir ülkeye saldırmak. peki bunu halkımızın % kaçı onaylardı. ben akp tabanının da onaylamayacağını düşünüyorum.
Onayladılar bile dostum baksana yorumlara. Haçlı ordusunun birer neferi gib yorum yapıyor hepsi. İşte kendilerini ultra mega müslüman görüpte bizi dinsizlikle suçlayanların geldiği nokta müslüman katliamına destek....
YORUMLARA BAKIYORUMDA HEP IRAK ÖRNEGI WERILMİS KLAWYEDEN YAZMAK KOLAY SİZ GÖRDÜNÜZMÜ SURİYENİN EN SON HALİNİ ONDAN BUNDAN DUYDUGUNUZLA HAREKET ETMEYIN BOS YORUM HEPSİ TURKİYENİN GÜCÜ OLSA KENDI MUDAHELE EDER AMA KAC YILLIK ÜLKEYIZ ZAYIFIZ BIR CIRPIDA YOK EDERLER ADAMI TAYYIP İİYİ İDARE EDIYOR BAKMAYIN SİZ ZEKI BIR BASBAKANIMIZ WAR DEGERİNİ BİLİN mala baglamayın
Aklı ve mantığı olan her birey, yukardaki satırları okuduktan sonra, emperyalist güçlerin oynadığı oyunu farkeder. ve bizim hükümet bu oyunun bir parçası haline gelmiştir. yazıklar olsun bunu anlamayan sığırlara
fransayla abd ile birlik ol, hiç haddine değilken git müslüman başka bir ülkeyi vur oyle mi tayyip.senin pkk belasına yapamadığını yapıyor ESAD. arap baharını türkiye ye de taşı afferin sana mahvet güzel ülkemi.senin çocukların amerikana kaçar tabi. orda işleri evleri hazır tabi. askere gitmemiş adamın savaşta ne iş olabilir ki.oturur tv den izler. bu yaptıkların yanınıza kalmaz. bu dünyada yada ahirette bedel ödersiniz. kul köle olan vekillerine, makarnacılarına,o evde zor tuttuğun %50 ye sana ve senden önce ülkesini kendi çıkarları için satanlara hakkım haram olsun inşallah.
GERÇEKTENDE BİZLER MÜSLÜMANMIYIZ YOKSA MÜSLÜMANMIŞIZ GİBİMİ DAVRANIYORUZ NERDE HZ.ÖMERİN ADALETİ GİBİ ADALETLE YÖNETİM NERDE HZ.EBUBEKİR GİBİ LİDERLER NERDELER BUMUDUR ŞİMDİKİ MÜSLÜMAN YÖNETİMİ NEDEN DÜNYANIN HER YERİNDE SADECE MÜSLÜMANIM DİYE GEÇİNEN İNSANLAR ARASINDA SAVAŞ VE KAN VAR NEDENN EVET SORUYORUM NEDEN BEN SÖYLİYİM MÜSLÜMAN OLAN NEFSİNE YENİLMEZ ŞEYTANA UYMAZ İNSAN CANINA KIYMAZ DEĞİLMİ DEMEKKİ BİZ MÜSLÜMANMIŞIZ GİBİ DAVRANIYORUZ 5 VAKİT NAMAZ KIL HACCA GİT ZEKAT VER ORUÇ TUT FİTRE VER ONU YAP BUNU YAP AMA İŞ PARA VE MENFAATE GELDİMİ MÜSLÜMANLIKTAN ÇIKIYORUZ
saldırmak için üretilen bahaneler, Irak için de aynı şeyi söylemişlerdi hatta saddamın el kaideyle ilişkili olduğu söylenmişti, ancak savaş sonrasında kimyasal silah bulunamadığı gibi elkaideyle de ilişkisi kanıtlanamadı... "suyumu bulandırdın öldüreceğim seni" el nusrayı taşeron olarak kullanan ve her türlü kirli oyunu oynatan, hatta kimyasal silah kullandıran batılı uyanıklar, saldırmak için zemin hazırlamış oldular, daha dün "kan ve petrolle beslenenler" diyerek batıya kükreyenler de bu operasyona ev sahipliği yapacak malesef... bu kirli yalanlarınıza kimseyi inandıramayacaksınız...
gazı özellıkle attı ülkeye müdahale olsun dıye şimdi kaçacak tabı.sıra ıran da çünkü orada katı diktatör var..turkıye 1900 lu yıllarda yasadı bu olayları. Aslında amerıkanın teslım alma taktığı bunlar
O GAZLARIN HEPSİNİN ARKASINDA ESAD YOKTUR.DİYORUM BEN.ÇÜNKÜ ELKAİDENİN KOLU OLAN EL NUSRADA İŞİN İÇİNDE.SURİYEDEKİ MUHALİFLER ABDNİN PARAYLA KANDIRDIĞI CAHİL İNSANLAR ÇOĞU.ÜLKEYİ BU SANSASYONLARLA KÖTÜ FENOMENLERLE KİRLETMEK İSTEYEN ABD YAPIYOR YAPACAĞINI.YAZIK OLUYOR….DENİLECEK ŞEY VARMI.BİLMİYORUM……ÇOK ÜZÜLÜYORUM.
MÜSLÜMANA CEZA CEZAYI KESEN KİM ... HADİ BİŞEYLER DÜŞÜNÜN ARTIK BİTTİ BU PALAVRALAR BİZ ÜSTÜNÜZ. O ŞARKIÇI AHMET ÜSTÜN ,DÜ Bİ ZAMANLAR İYİ BİR ŞARKIÇIYDI ÖLMÜŞTÜR SANIRIM . MÜSLÜMAN .... BÖYLEMİ OLACAKTIK ....
burada öyle demiyor ama yeter artık müslümanız müslüman müslümana yalan söylememeli kim dost kim düşman anlayamadık. http://sana.sy/tur/236/2013/08/27/499200.htm
Diğer Haberler