HABER

Drone avcısı "Fedai" uçuşa hazırlanıyor! İşte ilk görüntüleri

Türk savunma sanayisi firmalarının sahip olduğu kabiliyetlerle geliştirilen Fedai Mühimmat Sistemi, ilk kez görüntülendi. Saldırı amaçlı drone ve insansız hava araçlarının (İHA) etkisiz hale getirecek Fedai'nin ilk uçuşu yakın zamanda gerçekleştirilecek. Bu ay içinde de gerçek drone'lara karşı bir gösterimin yapılması hedefleniyor.

Transvaro İcra Kurulu Üyesi Güray Ali Canlı, yaptığı açıklamada, Fedai'nin, kamikaze İHA/drone saldırılarını durdurmak amacıyla geliştirilen bir koruma sistemi olduğunu ama ihtiyaç doğrultusunda ilerleyen dönemde aracının kendisinin de saldırı amacıyla kullanılabileceğini söyledi.

Bu tür insansız sistemlerin son yıllarda çok hızlı geliştiğini ifade eden Canlı, otonom ve sürü halinde uçan saldırı drone'larını durdurmanın neredeyse imkansız hale geldiğine dikkati çekti.

"TÜRK TİPİ MİLLİ ÇÖZÜMÜMÜZÜ ÜRETTİK"

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
işsizlik resmi yüzde 13 gayri resmi enaz 25 keşke bu silahlar yerine ekonomi ile paramızın değeri ile az işsizlik oranı ile hukuk ile demorasi ile ovunseydik ama kimin umrundaki ülke vatandas
@omer_ali_1990 elin gavuru bu tür teknolojilerini geliştirip İSTİHDAM YARATIYOR.Düşmanı çok olan bir ülkeyiz. Birde sen bunlara katılma!Zaten içimizde yeteri kadar var.Bak adın Ömer miş.Ali imiş.Onlar akıllı ve hoşgörülü insanlarmış.Sende öyle ol.Yapılan gerekli şeylere laf edeceğine GİT ÇALIŞ-ÜRET.
hangi hukuk demokrasi bütünlüğümüze kastı olanlaramı? Emperyalistler, imzalamadığımız sevr anlaşmasını uygulamaya çalışıyor! bunu görmemek akıl yoksunluğudur! şu zamanda nükleer güç olmamamız lazımken dediğin şeye bak. işsizliğin çözümü savunma silahlarından geri kalmak değil. başka formüller aranmalı.
helal olsun
is cok is begenmeyen nesil cok ulkemiz heran savasa hazir olmali piranalsr etrafimizda bosluk bekliyo
Geri Dön