HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Taksiciler uzun kuyruklar oluşturdu! "33 yıllık meslek hayatımda ilk defa böyle bir olayla karşılaştım"

İstanbul'da zamlı tarifeye geçmek isteyen taksicilerin, taksimetrelerini güncellemek için belirlenen noktalarda dün başlayan bekleyişleri bugün de devam ediyor. Oluşturulan kuyruk uzadıkça uzarken taksiciler isyan etti. Taksici Selahattin Saruhan 33 yıllık meslek hayatında ilk defa böyle bir olayla karşılaştığını belirtirken bir başka taksici ise 12 saattir sıranın kendisine gelmesini beklediğini söyledi.

İstanbul'da taksicilerin taksimetre güncelleme bekleyişi bugün de sürüyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararıyla, taksilerde açılış ücreti 5.55 liradan 7 liraya, kısa mesafe 14.50 liradan 20 liraya, kilometre başına 0.34 liradan 0.45 liraya, bekleme ücreti 0.53 liradan 0.80 liraya yükseltilmesinin ardından taksiciler taksimetrelerini güncellemek için Bağcılar'daki belirlenen noktaya geldi.

Dün başlayan ve bugün de devam eden bekleyiş sonucunda kilometrelerce kuyruk oluştu. 12 saattir bekleyen taksiciler duruma isyan ederek uzun bekleyiş sürelerinin kısaltılması için bir çözüm bulunması yönünde çağrıda bulundu.

Mynet Youtube

12 SAATTİR SIRANIN KENDİSİNE GELMESİNİ BEKLİYOR

En Çok Aranan Haberler