HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Gazeteci Fatih Altaylı'ya hapis cezası kararı! ultrAslan lideri Sabahattin Şirin şikayetçi olmuştu

Gazeteci Fatih Altaylı'nın ultrAslan lideri Sabahattin Şirin’e hakaret ettiği gerekçesiyle 7 ay hapis cezası aldığı öğrenildi. İşte hapis cezası kararıyla ilgili o detaylar da öğrenildi. Öte yandan sosyal medya paylaşımları soruşturulan Altaylı bunlarla ilgili cuma günü savcılıkta ifade verecek.

Gazeteci Fatih Altaylı'ya hapis cezası kararı! ultrAslan lideri Sabahattin Şirin şikayetçi olmuştu

Son dönemde açıklamalarıyla sık sık gündem olan gazeteci Fatih Altaylı ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. İstanbul 22. Asliye Ceza Mahkemesi, Altaylı'yı Galatasaray tribün oluşumu ultrAslan lideri Sabahattin Şirin’e hakaret ettiği gerekçesiyle 7 ay hapisle cezalandırdı.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

KARAR ONANIRSA KESİNLEŞECEK

T24'ün aktardığı habere göre mahkeme, hükmün açıklanmasının geriye bırakılması talebini de reddetti.

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi'ne (İstinaf Mahkemesi) gönderilen karar onanırsa Altaylı hakkındaki 7 ay hapis cezası kesinleşecek.

f1

CUMA GÜNÜ SAVCILIKTA İFADE VERECEĞİ ÖĞRENİLDİ

Öte yandan sosyal medya paylaşımları nedeniyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hakkında soruşturma başlattığı gazeteci Fatih Altaylı, Cuma günü ifade vermek üzere savcılığa gideceğini söyledi.

Ertuğrul Özkök'e konuşan Altaylı, bugün öğleden sonra savcılıktan kendisine yazı geldiğini belirtti. Altaylı, Cuma günü avukatıyla birlikte savcılığa gideceğini açıkladı.

NE OLMUŞTU?

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Altaylı hakkında, 1 Ocak'ta İstanbul'da düzenlenen "Şehitlerimize Rahmet, Filistin'e Destek, İsrail'e Lanet" yürüyüşünün ardından "Tevhid" bayrağı taşıdığı için İsmail Aydemir adlı kişiye yumruklu saldırıda bulunan Ege Akersoy için "Eline sağlık" yazdığı paylaşımıyla ilgili "suçu ve suçluyu övme" suçundan resen soruşturma başlatmıştı. Altaylı'nın soruşturma kapsamında "şüpheli" sıfatıyla ifadeye çağrıldığı bildirilmişti.

Altaylı, YouTube kanalında yaptığı açıklamada ise "Tweette tek bir şey söyledim: 'Elinize sağlık.' " dedi ve ekledi:

"Bir anda ne kadar adam varsa ortaya döküldü. Sanki ben yumruk atana 'Eline sağlık' diyormuşum. Halbuki ben hiçbir şey demiyorum. Kim ne anlayacak onu görmeye çalışıyorum."

Anadolu Ajansı da Altaylı hakkında, 24 Aralık 2023'te YouTube'da yayımladığı videoda, Ankara'da gerçekleştirilen "İsrail ve PKK'ya Lanet Mitingi"ne katılanlara yönelik kullandığı sözler dolayısıyla "halkın bir kesimini kin ve düşmanlığa alenen tahrik ve aşağılama" suçundan da resen ayrı bir soruşturma başlatıldığını bildirmişti.

En Çok Aranan Haberler