HABER

Gazze'den İsrail'e roket saldırıları

Filistinli militanlarca Gazze Şeridi'nden İsrail tarafına düzenlenen füze ve roket saldırılarında 3 İsrailli yaralandı.

Gazze'den İsrail'e roket saldırıları

Gazze'deki militanlar sabah saatlerinde İsrail'in güneyine en az 10 roket saldırısı düzenledi. Sınırın hemen yakınındaki Aşkelon kent merkezine atılan üç Grad füzesinden birinin kentte bir evi vurduğu, evdekilerin saldırı sırasında sığınakta bulunduğu bildirildi. Kente atılan Grad'lardan birinin dağılan şarapnel parçaları ise bir erkek ve kadın iki İsrailliyi yaraladı. Sınır yakınındaki Sderot'a atılan Kassam roketleri de yine bir kişinin hafif şekilde yaralanmasına neden oldu.

İsrail Hava Kuvvetlerine bağlı uçaklar, Aşkelon'a Grad füzesi saldırısının hemen ardından, roket atan rampaların bulunduğu yerlere hava saldırısı düzenledi. Saldırıda ölen ya da yaralanan olup olmadığı henüz bilinmiyor. İsrail ordusu hava kuvvetlerince ve donanma gemilerinden, sabaha karşı 20 Hamas hedefinin bombalandığı da bildirildi.

'CAMİ DEĞİL SİLAH DEPOSU'

Hamas militanlarına ait 15 dolayında ev uçaklar tarafından atılan füzelerce vurulurken, bölgenin kuzeyindeki Cebaliye Mülteci kampı içindeki bir cami de "Hamas tarafından silah deposu olarak kullanıldığı" iddiasıyla hedef alındı. Camide Grad füzeleri ile Kassam roketlerinin depo edildiği, ayrıca caminin Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları'nca da harekat merkezi olarak kullanıldığı öne sürüldü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler