HABER

Görme güçlüğü çeken kaçak sünnetçide muayene olmak için dakikalarca sıra bekliyorlar

Adana'da Suriye uyruklu N.G.'nin açtığı kaçak muayenehanede hasta tedavi ederek çocukları sünnet ettiği öğrenildi. Zabıta ve polis ekipleri tarafından suç üstü yakalanan N.G.'nin görme güçlüğü çektiği de belirlendi. Seyhan ilçesindeki kaçak muayenehane belediye ekipleri tarafından mühürlendi.

Seyhan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Yeşilyuva Mahallesi’nde kaçak muayenehane işletildiği ihbarı üzerine Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile birlikte adrese baskın yaptı. Ekipler, baskında kaçak muayenehaneyi işleten Suriye uyruklu N.G.’yi hijyen koşullarından yoksun, sağlıksız bir ortamda, ofis masası üstüne serilen halı üzerinde kendi ülke vatandaşı bir çocuğu sünnet etmeye hazırlanırken suçüstü yakaladı. N.G.’nin sünnet etmeye hazırlandığı çocuk koruma altına alınırken, kaçak muayenehanede ebeveynleri tarafından sünnet edilmek üzere getirilen başka çocukların da sıra beklediği tespit edildi.

SADECE SURİYELİLERE HİZMET VERİYORMUŞ

Zabıta ekiplerinin tuttuğu tutanakla kaçak muayenehane süresiz olarak mühürlenip kapatıldı. Hakkında Kabahatler Kanunu’na göre işlem yapılan N.G.’nin, görme güçlüğü çektiği de görüldü. Adreste yapılan aramada makas, şırınga, ilaçlar, serum, pansuman malzemeleri ve oksijen makinesi bulunurken, N.G.’nin bir yıldan daha fazla bir süredir kaçak muayenehane işletip doktorluk yaptığı öğrenildi. Muayene olmak için sıra bekleyen sığınmacılardan elde edilen bilgilere göre N.G.’nin, sadece Suriyeli sığınmacılara hizmet verdiği ve yetişkinlerin de hastalandıklarında N.G. tarafından muayene ve tedavi edildiği ortaya çıktı.

gorme-guclugu-ceken-kacak-sunnetciye-sucustu_3585_dhaphoto5

gorme-guclugu-ceken-kacak-sunnetciye-sucustu_3585_dhaphoto4

gorme-guclugu-ceken-kacak-sunnetciye-sucustu_3585_dhaphoto1

gorme-guclugu-ceken-kacak-sunnetciye-sucustu_3585_dhaphoto2

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
Geçen sahte covid 19 testi yapan bir Suriye çetesi şimdi bu ülkemizi ne hale getirdiler
ülkemde hiçbir arap ve yatırımcısını istemiyorum.
bu adanada okuryazarlik ne oranda acaba millet sirada bekliyor bide
sizden yüksek. haberi oku gidenler sizin ülkeye getirdiğiniz Suriyeliler.
adanayi bilmem ama senin okur yazarlik hangiderecede.? haberde yazıyor Suriyelilere hizmet vermektedir diyor. senin İstanbul da millet hamamlarda vakit geçirirken Adana'da teknoloji vardı edep vardı nezaket vardı şimdi doğudan gelenler adanayi bozdu
Geri Dön