İnsanlığın son umudu küresel ısınma tehlikesi yaşıyor!

İnsanlığın son umudu ve Modern Nuh'un gemisi olarak nitelenen kıyamet ambarı, küresel ısınmadan nasibini aldı. Norveç'in kuzeyindeki Svalbard takımadasında, buzulların arasındaki bir dağın 130 metre derinliğinde bulunan ambarda sıcaklık tarihi seviyelere yükseldi.

İnsanlığın son umudu küresel ısınma tehlikesi yaşıyor!

İnsanlığın son umudu olarak bilinen Norveç'teki ambar, bu adının hakkını veren özelliklere sahip. Yaşanabilecek savaşlara, doğal felaketlere karşı inşa edilen ambarda Dünya'nın dört bir yanından gelen 500 milyondan fazla tohum ve bitki depolanıyor. Modern bir Nuh'un gemisi vazifesi gören Küresel Tohum Deposu, şimdi ise doğal felaketlerin en büyüğü ile mücadele etmeye başladı; Küresel ısınma ile.

İNSANLIĞIN SON UMUDU 'ISINDI'

Norveç'in Svalbard takımadalarındaki buzların içinde bulunan Küresel Tohum Deposu'nun bölge sınırlarında sıcaklık tarihi zirveyi gördü. En son 1979 yılında 21.3 santigrat dereceyi görerek rekor kıran bölgede sıcaklık 21.7 santigrat dereceye çıktı. Bu bizler için çok yüksek bir sıcaklık değeri olmasa da kuzey kutbunda yer alan bir bölge için felaket çanlarının çaldığının en büyük işaretlerinden biri. Üstelik bu tesisin yaşadığı ilk küresel ısınma tehdidi değil.

küresel tohum deposu

DAHA ÖNCE KÜRESEL ISINMADAN SU BASMIŞTI

Geçtiğimiz dönemde, Küresel ısınma nedeniyle tesisin üzerindeki buzullar erimiş ve Küresel Tohum Deposu'nu su basmıştı. Ayrıca Küresel ısınma ile alakalı elde edilen bilgiler, ısınmadan en çok etkilenen yerlerin başında kuzey kutbunun geldiğini ortaya koyuyor. Yani böyle giderse, ambar çok daha büyük tehlikelerle karşı karşıya kalabilir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 13 yorum
Her yıldız gibi güneşinde ömrü tükeniyor Yakıtı bitince güneş sistemide yok olacak yada nükler savaşlar insanlığı bitirecek Yada meteorlar belkide 2029 da Dünyaya doğru yaklaşan aphobis meteoru Ama en büyük ihtimal biz canavarlar zaten başladık bitirmeye.Kimse öyle sura Üflenecek kıyamet kopacak diye beklemesin boşuna milyarlarca yıldır dünya dönüyor bir şey olduğu yok....
@vehbi1974 öldüğün zaman birşey olup olmayacağını anlarsın. su bile Allah'ın izniyle yer yüzüne iniyor halen farkında değil misin?
@zamanyolcusu2 Hiç bir şey belli değildir Evet ölünce anlarız neyin olup Olmadığını o zamana kadar Her şey belirsizdir
vehbi kardeşim anladığım kadarıyla agnogsitsin ama bu yoldan don kardeşim gercek yol islam yolu biraz daha düşün.
@bulentkalafat1905 Hekese saygım vardır her inanca Her görüşe evet agnostik inanca ve varoluşçu felsefeye bağlıyım.Ateist değilim onlar kesin red ederler yaradanı Fakat neyse bu ortam ve zaman darlığından bu konuyu bırakalım...
@bulentkalafat1905 gerçek yol islam değil insanlık yolu dinler yokkende insanlar vardı dinler varkende insanlar var önemli olan dindar olmak değil insan olmak ne yahudi ne musevi ne hıristiyanlık ne müslümanlık tek gerçek olan yaşam insan olarak yaşamak din gir olgudur her insanın kendine göre yapması greken bir görevdir insanlar ilk önce insan olarak doğar sonra dindar olurlar hangi dini isterse dinlerden öncede insanlar yaşıyordu bu yüzden olacak olan herşeyin dinlerden önce yaşayan insanlara göre değerlendirin gaybı ancak yüzde yüz allah bilir insanlar allah adına şirk koşuk gayiplik yapıyo
her şeyin bı sonu var tabiki Allah her şeye kadirdır
Tüm bunlara insanlar karar verecek aslında insan gibi yaşamak basit bir davranış olur.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler