HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Instagram hikâyelerde ekran görüntüsü alma: Instagram hikâyede (story’de) ss (ekran görüntüsü) alınca bildirim gider mi?

Dünya genelinde kullanılan birçok farklı sosyal medya platformu mevcuttur. Instagram da bu önemli sosyal medya platformlarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Instagram kullanıcıları diğer kullanıcıların hikâye kısmında paylaştığı içerikleri beğenebilir ve içeriklerin ekran görüntüsünü alabilir. Peki, Instagram hikâyelerde ekran görüntüsü alma işlemi nasıl yapılır, Instagram hikâyede (story’de) ss (ekran görüntüsü) alınca bildirim gider mi?

Instagram hikâyelerde ekran görüntüsü alma: Instagram hikâyede (story’de) ss (ekran görüntüsü) alınca bildirim gider mi?

Instagram sosyal medya uygulaması, kolay kullanımı ve kişileri sağladığı birtakım özellikler ile öne çıkan bir platformdur. Kullanıcılar bu uygulama aracılığı ile içerik paylaşımında bulunabilir, video yükleyebilir, mesajlaşabilir veya story kısmından keyifli görüntüler paylaşabilir. Bazı kullanıcılar bir başkasının hikâyesini beğendiğinde o hikâyenin ekran görüntüsü alabilir. Bu noktada Instagram hikâyede ss alınca bildirim gider mi konusu gündeme gelmektedir.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

Instagram hikâyelerde ekran görüntüsü alma

Instagram sosyal medya uygulaması, günümüzde çok sayıda kullanıcı tarafından tercih edilen sosyal medya uygulamalarından biri olarak bilinmektedir. Instagram sayesinde kullanıcılar birçok içerik paylaşımında bulunmakta ve diğer kullanıcılarla etkileşim hâlinde olabilmektedir. Instagram’da zaman zaman kullanıcılar beğendikleri paylaşımların ekran görüntüsünü alabilir. Ekran görüntüsü alma işlemi kullanılan bilgisayarın işletim sistemine göre farklılık göstermektedir. Klavyede bulunan ekran görüntüsü alma tuşu ile kolayca beğenilen gönderilerin cihazlara kaydı yapılabilir. Bu noktada Instagram story’de ekran görüntüsü alınca bildirim gider mi konusu birçok kullanıcının kafasında soru işareti olabilir.

Instagram hikâyede (story’de) ss (ekran görüntüsü) alınca bildirim gider mi?

Instagram dünyada yaygın olarak kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu uygulamanın eğlence veya içerik paylaşımı amaçlı kullanımı olduğu gibi, iş amaçlı kullanımı da çok fazladır. Kullanıcılar Instagram'da normal gönderi yayınlamanın yanı sıra, story denilen bölümden 24 saat süreyle kaybolmayan hikâye içerikleri de paylaşabilmektedir. Bazı instagram kullanıcıları bir başkasının profilinde gördüğü hikâyeyi beğenebilir ve bu hikayenin ekran görüntüsünü alıp cihazlarına kaydetmek isteyebilir.

Bu konuyla alakalı Instagram story ss (ekran görüntüsü) alınca bildirim gidiyor mu konusu gündeme gelebilir. Instagram sosyal medya platformlarında hikâye kısmındaki paylaşımların ekran görüntüsü alındığında karşı tarafa herhangi bildirim gitmemektedir.

Instagram hikâye ss alınca bildirim gidiyor mu?

Instagram sosyal medya uygulamasında gizlilik ve güvenlik son derece önemli konulardan biridir. Uygulama, kullanıcıların gizliliğine ve hesaplarının güvende kalmalarına büyük itina etmektedir. Bundan kaynaklı, kullanıcılar için birçok farklı özellik sunulmaktadır. Instagram kullanıcıları bir başkasının hikâye kısmında paylaştığı görüntüyü kaydetmek istediğinde bu işlemi rahatlıkla yapabilir.

Instagram story ss alınca bildirim gidiyor mu kuşkusu bazı kullanıcılarda oluşabilmektedir. Bu uygulama içerisinde herhangi bir kullanıcının paylaştığı herhangi bir gönderiyi veya hikâyeyi kendi cihazınıza kaydetme özgürlüğünüz vardır. Yani birinin hikâyede paylaştığı bir görseli ekran görüntüsü alma işlemini uygulayarak alabilmeniz mümkündür. Aynı şekilde sizlerin story kısmından attığınız hikâyeleri de bir başka kullanıcı rahatlıkla alabilmektedir.

Eğer bir başkasının paylaştığınız içeriklerini görmesini istemiyorsanız, hesabınızı gizli olarak değiştirebilirsiniz. Bu bağlamda Instagram story ekran görüntüsü alınca bildirim gider mi sorusunun yanıtı, bildirim gitmez şeklinde olmaktadır.

En Çok Aranan Haberler