HABER

İnternet sadece gençlerin işine yaramaz

Çin'de 81 yaşında bir erkek, internetten kendisine 58 yaşında bir gelin bularak, internetin sadece gençlerin işine yaradığı fikrini yıktı. Beijing News (Pekin Haberleri) gazetesinin haberine göre, bir yaşlılar evinde yaşayan emekli sanat profesörü Wu Jieqin (81), kendisinden 23 yaş küçük Jiang Xiaohui ile hafta sonu yapılan törenle evlendi.

İnternet sadece gençlerin işine yaramaz

Gazeteye yaptığı açıklamada, "İnternet sadece gençlerin değil. Yaşlı insanların aşklarını internette bulmalarını engelleyen bir kural yok" diyen Wu, kendisinin 1998'den bu yana internet kullandığını da belirtti. Ancak Wu, evlenmek için gelinin 85 ve 86 yaşındaki akrabalarının, "damat adayının çok yaşlı olduğu" şeklindeki itirazlarını yenmek zorunda kaldı.

Jiang ise yeni eşi için, "Sesi çok genç geliyordu. 80 yaşındaki birinin sesine benzemiyordu" dedi. Çift, 10 yıl önce boşanan Wu'nun, bir öğrencisinin yardımı ile Çin'deki bir internet sitesinin "yalnız kalpler" bölümüne ilan vermesi sonucu tanıştı. Wu, emekli demiryolu işçisi bayan Jiang'ın yanına Siçuan'a taşınmayı planlıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön