HABER

Kadıköy'deki ünlü gece kulübünde inanılmaz kaza: Kör oldu

İstanbul Kadıköy'deki ünlü bir gece kulübünde Nagihan Örküş adlı genç bir kadının yüzünde patlayan şişe nedeniyle kör olması, sosyal medyada tartışmalara neden oldu. Gözünden defalarca ameliyat olan Örküş'ün görme yetisi yüzde 10'a kadar düştü. Örküş, olayı "Barmenin garsona eliyle şişeleri uzatması esnasında, elindeki şişe bomba gibi benim yüzüme özellikle sol gözüme patladı. Nefesim kesildi önce, daha sonra ağzıma burnuma bira doldu" sözleriyle anlattı.

14 Ocak 2017 akşamı İstanbul Kadıköy'deki ünlü gece kulübüne bir arkadaşıyla eğlenmeye giden Nagihan Örküş genç kadının yüzünde şişe patladı. Patlayan şişeden saçılan cam parçaları Örküş'ün sol gözünün içine doldu. Görme yetisi yüzde 10'a kadar düşen Örküş, başından geçen korkunç anları sosyal medyadan paylaştı.

Örküş Twitter'dan yaptığı açıklamada olayı şöyle anlattı:

NEFESİM KESİLDİ ÖNCE, DAHA SONRA AĞZIMA BURNUMA BİRA DOLDU

Barmenin garsona eliyle şişeleri uzatması esnasında, elindeki şişe bomba gibi benim yüzüme özellikle sol gözüme patladı. Nefesim kesildi önce, daha sonra ağzıma burnuma bira doldu. Sol gözümün içine çakıl taşları doluştuğunu hissettim.

Canım yandı mı bilmiyorum? Aklımdan sadece kör olduğum geçiyordu. Tuvalete götürdüler, 'Ambulans gelmeden gözümü açmam' dedim. Mekanın hemşiresi olduğu söyleyen birisi 10 dakika ısrar ettikten sonra su tutarak gözümü açtım. Yüzüm parçanlanmamıştı. Mucize! Polis, ambulans vs.vs.vs hikaye çok uzar.

YAKLAŞIK 1 YIL SONRA KORNEA NAKLİ DİYORLAR

O günden bugüne 3 ameliyat geçirdim. 1 ameliyat daha geçireceğim. Yaklaşık 1 yıl sonra kornea nakli diyorlar. Şu an yüzde 10 görebiliyorum. Tedavi 2 yıl sonra bittiğinde görüşümü geri kazanacağım belli değil. Bu kaza sonucu işimi kaybettim. 4 aydır çalışmıyorum, tedavimi SGK karşılıyordu, artık o da yok. Avukatıma kendilerinin hiçbir kabahaetlerinin olmadığı belirttiler ve zararımı tazmin etmeyi bırakın, çiçek bile göndermediler. Şu an dava açamıyorum çünkü param yok. İş bulunca dava açacağım.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Canım olur böyle kazalar kör oldum diye abartma milyonlarca kör var dünyada yalnız değilsin
Yaşanan olay kadın başına gece vakti sarhoşların arasında dolaşmasından taha tehlikeli değil bence
Allah saklasın , geçmiş olsun. Daha büyük dertlerden korusun. Bu haberi okuyunca aklıma sadece şu soru geliyor. Dava açacak paranız yok , işiniz yok , çalışayım , ülkeme ve kendime , aileme yararlı birşeyler yapayım demek yerine gece klubunde vakit geçirmek ne derece doğru bir davranıştır ? Ülke olarak kaybedecek vaktimiz yok. Herkesin mesleğini layıkıyla yapması gerekiyor. Yoksa çoçuklarımızı daha zor bir gelecek bekliyor.
Geri Dön