HABER

Kameranızdan aldığınız performansı katlayacak en iyi ve kaliteli kamera lensleri

Lens; fotoğraf makinelerinde veya cep telefonlarında kullanılır, kameranın üzerine düşen ışık miktarı ve odak uzaklığı gibi fotoğraf açısından önemli parametreleri belirler. Fotoğraf makinelerine ve cep telefonlarına harici lens takarak daha kaliteli kareler elde etmek mümkün. Eğer siz de kameranızın daha kaliteli ve net kareler yakalamasını istiyorsanız en iyi lens çeşitlerini listemizde bulabilirsiniz.

Kameranızdan aldığınız performansı katlayacak en iyi ve kaliteli kamera lensleri

İçindekiler

 • 1. Telefoto zoom lens ile uzak nesneleri fotoğraflayın: Nikon 200-500 mm Lens Kamera İçin Dslr Lens
 • 2. Porte çekimleri için en ideal: Canon EF 50 mm F/1.4 USM Lens
 • Kasım fırsatları için acele edin, indirimlisi varken daha fazla ödemeyin! (18.11.2022)
 • 3. Geniş odak aralığı sayesinde her alanda kullanın: Sony Sel24240 Kompakt Sistem Fotoğraf Makinesi Lensi
 • 4. Ultra geniş açıyla her şeyi kadraja sığdırabilirsiniz: Canon LENS EF-M11-22 mm F4-5.6IS STM Lens
 • 5. Küçük nesneleri fotoğraflayın: Sony SEL50M28 I 50 mm f2.8 Makro Lens
 • 6. Fotoğraflarda küresel efekt yakalamak isteyenler için: 7artisans 7.5 mm F2.8 Aps-c Fisheye Fixed Lens
 • 7. Cep telefonuyla geniş açılı fotoğraf çekmek isteyenlere: ÖzSima Balık Gözü Lens Fish Eye 3 Wide Geniş Açılı Makro Telefon Lensi
 • 8. Cep telefonu ile makro fotoğraf çekim keyfi arayanlara: Thorparacord Telefon Macro Lens Kiti 0.45x Süper Geniş Açı - 12.5x Süper Makro Lens HD Kamera
 • 9. Cep telefonunuzu telefoto zoom kameraya çevirin: Jongsun Cep Telefonu Objektif Kamera Lens Kiti
 • 10. Bir kilometre uzağın fotoğrafını çekin: Omni 8x Zoom Telefon Kamera Lensi Cep Telefon Teleskobu

"Kamera lensi ne işe yarar?" diye merak edenler olabilir. Kamera lensleri; fotoğraf makinelerine ve cep telefonlarına takılabilen, cam ve optik bilgisinden faydalanarak farklı uzaklıklardaki fotoğrafların farklı ve net açılarla çekmesini sağlayan ürünler. Fotoğraf türüne göre kullanılan makro, telefoto veya geniş açı lens seçeneklerini yazımızda bulabilir, en iyiler arasından ihtiyacınıza uyan modeli güvenle tercih edebilirsiniz. Haydi, başlıyoruz!

1. Telefoto zoom lens ile uzak nesneleri fotoğraflayın: Nikon 200-500 mm Lens Kamera İçin Dslr Lens


Kameranızdan aldığınız performansı katlayacak en iyi ve kaliteli kamera lensleri

Sepette %10'a varan indirimler kazanmak için tıklayın!

Eğer bir zoom objektif arayışı içerisindeyseniz en iyi kamera lensi makaralarından biri olan Nikon markası tarafından üretilen Nikon 200-500 mm Lens Kamera İçin Dslr Lens, sizin için harika bir seçenek olabilir. Telefoto olarak da adlandırılan lens, 200-500 milimetre odak uzaklığı ile uzaktaki nesneleri fotoğraflamak için ideal bir ürün. Ürün, sabit F/5,6 diyafram değerine sahip. Bu sayede tutarlı bir şekilde tüm zoom aralıklarında alan derinliği üzerine pürüzsüz bir kontrol sunar. Vahşi yaşam, kuşlar, uçaklar ve hızlı tempolu hareket eden nesneleri fotoğraflamayı seviyorsanız ürüne göz atabilirsiniz.

Ürünü İncele

2. Porte çekimleri için en ideal: Canon EF 50 mm F/1.4 USM Lens


Kameranızdan aldığınız performansı katlayacak en iyi ve kaliteli kamera lensleri

Canon EF 50 mm F/1.4 USM Lens, genellikle portre çekimleri için kullanılabilecek odak uzaklığına sahip kaliteli lenslerden biri. 1,4 diyafram değerine sahip olması sayesinde alan derinliğinde çok keskin detaylar elde edebilir. Aynı zamanda düşük ışıkta da yüksek performans sunar. Diyafram değerinin yanı sıra 50 milimetre odak uzaklığı sayesinde ürünle harika portre fotoğrafları çekebilir, manzara ve odak arasındaki keskinliği daha iyi bir şekilde fotoğrafa yansıtabilirsiniz. Canlı ve net görüntüler yakalamak istiyorsanız ideal değerlere sahip lensi kaçırmayın, deriz.

Ürünü İncele

3. Geniş odak aralığı sayesinde her alanda kullanın: Sony Sel24240 Kompakt Sistem Fotoğraf Makinesi Lensi


Kameranızdan aldığınız performansı katlayacak en iyi ve kaliteli kamera lensleri

"Hem geniş açılı manzara fotoğrafları çekeyim hem uzak nesneleri rahat bir şekilde fotoğraflayayım." diyorsanız Sony Sel24240 Kompakt Sistem Fotoğraf Makinesi Lensi, tam size göre. 24 milimetreye kadar inen odak uzaklığı sayesinde geniş açılı manzara fotoğrafları çekmenize olanak tanır. 10x zoom aralığına sahip olan ürün, anlık çekimden portreye kadar birçok farklı koşulda istenen kareyi yakalar. Lens, yedi yapraklı diyafram mekanizması sayesinde fotoğrafta ışık ve keskinliği iyi bir şekilde ayarlayabilir. Dâhili olarak titremeleri azaltan Optical SteadyShot özelliği de cabası.

Ürünü İncele

4. Ultra geniş açıyla her şeyi kadraja sığdırabilirsiniz: Canon LENS EF-M11-22 mm F4-5.6IS STM Lens


Kameranızdan aldığınız performansı katlayacak en iyi ve kaliteli kamera lensleri

Odak özelliği 11-22 milimetre olan ve kadraja normal bir lensten çok daha fazlasını sığdırabilen Canon LENS EF-M11-22 mm F4-5.6IS STM Lens, harika fotoğraflara ve video çekimlerine olanak tanır. Tek bir kare içerisinde çekmek istediğiniz tüm alanı fotoğraflayabilir. Aynı zamanda video çekim modlarında STM özelliğini kullanarak lensin odak esnasında çıkardığı seslerden videonun etkilenmesini önler. Video çekimlerinde hareket edilmesi durumunda görüntünün sallanması problemini de azaltarak daha pürüzsüz ve net görüntüler elde etmenizi sağlar. Profesyonel kalitede film çekmek istiyorsanız lense bir şans vermelisiniz.

Ürünü İncele

5. Küçük nesneleri fotoğraflayın: Sony SEL50M28 I 50 mm f2.8 Makro Lens


Kameranızdan aldığınız performansı katlayacak en iyi ve kaliteli kamera lensleri

Sony SEL50M28 I 50 mm f2.8 Makro Lens, küçük nesneleri fotoğraflamak için kullanılan özel lenslerden biri. 50 milimetre odak uzaklığına sahip olan lens, F/2,8 değerine kadar diyafram açıklığını genişletebiliyor. Bu sayede daha fazla ışığın lens içerisine dolmasını sağlayarak böcek, küçük nesneler, nesnelerin üzerindeki detaylar gibi önemli ayrıntıların parlak ve net bir şekilde fotoğraflanmasını sağlıyor. Kompakt, hafif yapısıyla kolay kullanılıyor ve hareket özgürlüğü sağlıyor. Üstelik toz ve su sıçramasına karşı korumalı yapısı, ekstrem şartlarda güven içerisinde fotoğraf çekme imkânı sunuyor.

Ürünü İncele

6. Fotoğraflarda küresel efekt yakalamak isteyenler için: 7artisans 7.5 mm F2.8 Aps-c Fisheye Fixed Lens


Kameranızdan aldığınız performansı katlayacak en iyi ve kaliteli kamera lensleri

Balık gözü lensler; 180 derece açıyla çekim yapabilen, bunu yapmak için de fotoğrafta bükülmeye neden olan lenslerden biri. 7artisans 7.5mm F2.8 Aps-c Fisheye Fixed Lens, bu grupta yer alan ideal bir lens modeli. Ürün sayesinde balık gözünden bakar gibi fotoğraflar çekmek mümkün. Böylelikle hem daha geniş bir açıya sahip olunuyor hem fotoğraf bükülme efekti sayesinde hareketlilik kazanılıyor. Ancak bu lens her an kullanılamayabilir. Bu noktada "Kamera lensi nasıl çıkarılır?" diye merak edenler olabilir. Genellikle fotoğraf makinelerinin lensin takıldığı yerde bulunan butonuna basılarak kolay bir şekilde lensi bodyden ayırabilirsiniz.

Ürünü İncele

7. Cep telefonuyla geniş açılı fotoğraf çekmek isteyenlere: ÖzSima Balık Gözü Lens Fish Eye 3 Wide Geniş Açılı Makro Telefon Lensi


Kameranızdan aldığınız performansı katlayacak en iyi ve kaliteli kamera lensleri

Cep telefonu lensleri genellikle düşük odak değeriyle geniş açılı fotoğraf çekebilecek şekilde tasarlanır. ÖzSima Balık Gözü Lens Fish Eye 3 Wide Geniş Açılı Makro Telefon Lensi, bu açıyı genişleterek balık gözü efektinin oluşmasına imkân tanır. Böylelikle cep telefonuyla çekilen fotoğraf ve videolara çok daha fazla alanın sığdırılması ve küresel bükülme efektinin eklenmesi sağlanır. Lens almayı düşünenlerin aklına "Kamera lensi nasıl temizlenir? sorusu gelebilir. Bunun için kamera lensi temizleme sıvısı, cam temizleme bezi ve hava üfleyici gerekir. Hava üfleyiciyle tozlar uzaklaştırılır, ardından lense sıvı sıkılarak ürün temiz bir bez ile silinir.

Ürünü İncele

8. Cep telefonu ile makro fotoğraf çekim keyfi arayanlara: Thorparacord Telefon Macro Lens Kiti 0.45x Süper Geniş Açı - 12.5x Süper Makro Lens HD Kamera


Kameranızdan aldığınız performansı katlayacak en iyi ve kaliteli kamera lensleri

Thorparacord Telefon Macro Lens Kiti 0.45x Süper Geniş Açı - 12.5x Süper Makro Lens HD Kamera, klips şeklinde takılarak cep telefonu kamerasıyla kaliteli makro fotoğraflar çekmeye olanak tanıyan bir aparat. Cep telefonunuza ve kamerasına herhangi bir zarar vermeden kullanılabilen ürün, kolaylıkla takılıp çıkarılabilir. Görüntüleri ortalama %60 oranında büyütebildiği gibi daha net ve kaliteli fotoğraf çekilmesini sağlar. Aynı zamanda yakından çekilen nesnelerin daha parlak çıkmasında da etkili olur. Kamera lens özellikleri genellikle lens üzerinde yazar. Odak uzaklığı, diyafram değeri gibi bilgiler buradan kolaylıkla öğrenilebilir.

Ürünü İncele

9. Cep telefonunuzu telefoto zoom kameraya çevirin: Jongsun Cep Telefonu Objektif Kamera Lens Kiti


Kameranızdan aldığınız performansı katlayacak en iyi ve kaliteli kamera lensleri

Prime üyesi olup bedava kargo ve daha birçok avantajdan yararlanmak için tıklayın!

Jongsun Cep Telefonu Objektif Kamera Lens Kiti, cep telefonu kamerasına kolay bir şekilde takılarak kameranın 22x optik zoom yapmasını sağlar. Bu aparat sayesinde görüntüde hiçbir kalite kaybı yaşamadan çok uzaktaki nesneleri âdeta yanı başınızdaymış gibi fotoğraflayabilirsiniz. Eğer eliniz titrediği için video ve fotoğraf çekmek istemiyorsanız size harika bir haberimiz var. Set içerisinde bir adet tripot, bir de uzaktan kumanda bulunuyor. Böylelikle telefonu kamera ile tripota yerleştirebilir, istediğiniz açıya geldiğinde de kumanda ile fotoğraf ya da video çekebilirsiniz. Harika, değil mi?

Ürünü İncele

10. Bir kilometre uzağın fotoğrafını çekin: Omni 8x Zoom Telefon Kamera Lensi Cep Telefon Teleskobu


Kameranızdan aldığınız performansı katlayacak en iyi ve kaliteli kamera lensleri

Omni 8x Zoom Telefon Kamera Lensi Cep Telefon Teleskobu, 1 ila 1,5 km gibi uzak mesafelerin net bir şekilde fotoğraflanması için kullanılan harika bir ürün. Şık tasarımı ve özel ışık yolu dizaynı sayesinde yüksek çözünürlük sunan lens, cep telefonunun görüntü kalitesinde oluşacak kayıpların önüne geçer. Dürbün üzerinde manuel olarak yapılacak ayarlamalarla uzaklık seviyesi kolayca değiştirilebilir. Klipsli mekanizması ile kolay kurulan ürünü kullanmak için herhangi bir uygulama veya yazılım gerekmez. Sekiz kez yakınlaştırma yapılmasına izin veren ürünü çok seveceksiniz!

Ürünü İncele

İş birliği İçerikleri

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler