HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Kapkara dumanlar İstanbul semalarında yükseldi! Fabrika yangını ağaçlık alana da sıçradı

İstanbul'un Tuzla ilçesindeki bir fabrikada yangın çıktı. Yangın rüzgarın etkisiyle ağaçlık alana sıçradı. Fabrikadan kapkara dumanlar yükselirken olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Yangına ilişkin açıklama yapan İstanbul Valisi Davut Gül, “Ekipler, yangının diğer fabrikalara ve ormana sıçramaması için canla başla mücadele ediyor. Henüz kontrol altına alınmadı” dedi.

Kapkara dumanlar İstanbul semalarında yükseldi! Fabrika yangını ağaçlık alana da sıçradı

Tuzla Deri Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan bir otomotiv fabrikasında saat 13.00 sıralarında çıkan yangına itfaiye ve AFAD ekipleri ile TOMA'nın müdahalesi sürüyor.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

AW230088_01

AĞAÇLIK ALANA SIÇRADI

Yangından çıkan kıvılcımlar, rüzgarın etkisiyle fabrikanın yakınında bulunan ağaçlık alana sıçradı. Ağaçlık alanda çıkan yangın TOMA'nın müdahalesiyle büyümeden kısa sürede kontrol altına alındı. O anlar dron ile havadan görüntülendi. Ekiplerin, fabrikadaki yangını söndürmek ve alevlerin ormana sıçramasını önlemek için çalışmaları devam ediyor.

AW230088_02

VALİ GÜL: "YANGININ ORMANA SIÇRAMAMASI İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR"

İstanbul Valisi Davut Gül, olay yerine gelerek yangınla ilgili açıklamalarda bulundu. Vali Gül açıklamasında, “Saat 12.50 gibi Tuzla Deri Organize Sanayi bölgesinde bir fabrikamızda yangın meydana geldi Yangın yandaki komşu parsellere de kısmen sirayet etti. Bununla ilgili AFAD Orman Müdürlüğü ekipleri, itfaiye ekipleri, Kocaeli itfaiye, emniyet, jandarma bütün kurum ve kuruluşlarımız zamanında müdahale ederek yangının diğer fabrikalara ve ormana sıçramaması için canla başla mücadele ediyor. Rüzgar çok fazla, havadan da müdahale ediliyor. İnşallah yangının seyri daha net bir şekilde görülecek. Şu an itibariyle korkulacak çok fazla bir şey yok ama yangın devam ediyor. Henüz kontrol altına alınmadı” ifadelerini kullandı.

(İHA)Bu içerik Hazar Gönüllü tarafından yayına alınmıştır

En Çok Aranan Haberler