HABER

Kiev yine füzelerin hedefi oldu! Sirenler çaldı, halk panikle sığınaklara indi

Rusya'nın Karadeniz filosunun amiral gemisi Moskava'nın batması sonrasında Moskova yönetimi saldırılarını artırdı. Ukrayna'nın başkenti Kiev'de birçok hedef iki günde defalarca füzelerle vuruldu. Şehrin üstü siyah dumanla kaplanırken sirenler çaldı ve halk panikle sığınaklara indi. Harkiv de Rusya'nın bombalamaya devam ettiği adreslerden oldu.

Kiev yine füzelerin hedefi oldu! Sirenler çaldı, halk panikle sığınaklara indi

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik 24 Şubat'ta başlattığı askeri müdahalede 2 aylık sürenin geride kalmasına az bir süre kala başkent Kiev yine füze saldırılarının hedefi oldu. Rusya'nın Karadeniz filosunun amiral gemisi Moskava'nın batması sonrasında Moskova yönetimi Kiev'deki birçok hedefi füzelerle vurdu. Öte yandan Harkiv'de de bombardıman sonucu çok sayıda kişi yaralanırken 1 kişi de yaşamını yitirdi.

AW597138_01

SİRENLER ÇALDI, HALK SIĞINAKLARA İNDİ

Rusya'nın Karadeniz filosunun amiral gemisi Moskava'nın batması sonrası Kremlin saldırılarını artırdı. Kiev'deki birçok hedef iki günde 3 kez füzelerle vuruldu. Şehrin üstü siyah dumanla kaplandı, sirenler çaldı ve halk panikle sığınaklara indi.

AW597138_03

Rusya'nın hedefinde bu kez tank tamir fabrikası vardı. Başkent Kiev'e çok yakın bir mesafede olan fabrika, yüksek hassasiyetli uzun menzilli füzelerle vuruldu. Fabrika kullanılamaz duruma geldi. Bombardıman yerleşim yerlerine de zarar verdi.

AW597138_07

RUSYA: 16 HEDEF VURULDU

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, gece boyunca Rus birliklerinin havadan yüksek hassasiyetli roketlerle 16 hedefi vurduğunu söyledi.

Sözcü, hedefler arasında roket ve top cephanelikleri, hava savunma füze sistemi ve askeri teknik araç depoları ile bazı askeri birlikler olduğunu ifade etti.

HARKİV’DE BOMBARDIMAN: 1 ÖLÜ, 18 YARALI

Ukrayna’nın Harkiv kentine yönelik düzenlenen Rus bombardımanında 1 kişi hayatını kaybetti, 18 kişi de yaralandı. Bombardıman sonucu çıkan yangına acil durumlar servisi ekipleri müdahale etti.

52478ae84a24af894a9297cb46640265

Ukrayna Acil Durumlar Servisi’nden yapılan açıklamada, Rus birliklerinin Harkiv’in Osnovyansky bölgesinde yerleşim yerlerini hedef aldığı ifade edildi. Bombardıman sonucu 1 kişi hayatını kaybetti, 18 kişi yaralandı, 9 otomobil de yanarak kullanılmaz hale geldi.

3ac285cd7d325e0e97a61dca8a0537d0

Yangına müdahale ve enkaz kaldırma çalışmaları ise saniye saniye kameralara yansıdı.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler