HABER

Kılıçdaroğlu'ndan BTP'ye ziyaret! Hüseyin Baş'tan görüşme sonrası açıklama geldi

Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakının cumhurbaşkanı adayı olarak yola çıktıktan sonra destek turunda ilk ziyaretlerini gerçekleştirmeyi sürdürüyor. Milli Yol Partisi (MYP) Genel Başkanı Remzi Çayır'ı ziyaret eden Kılıçdaroğlu, BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş'ı ziyaret etti. İki lider görüşmenin ardından kameralar karşısına geçti.

Kılıçdaroğlu'ndan BTP'ye ziyaret! Hüseyin Baş'tan görüşme sonrası açıklama geldi

14 Mayıs günden güne yaklaşırken, 6'lı masa liderlerinin ortak aday gösterdiği CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, destek turunda ilk ziyaretlerini gerçekleştirmeyi sürdürüyor.

KILIÇDAROĞLU, BTP GENEL BAŞKANI HÜSEYİN BAŞ'I ZİYARET ETTİ

Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır'ı ziyaret eden Kılıçdaroğlu, daha sonra BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş'ı ziyaret etti.

btp2

Kılıçdaroğlu ve Baş, bir saat süren görüşmenin ardından açıklamalarda bulundu.

AA'ya göre; devlette liyakatten ekonomiye, üniversitelerden depreme kadar pek çok konu hakkında karşılıklı düşüncelerini ifade ettiklerini belirten Kılıçdaroğlu, Baş önderliğindeki BTP heyetine ev sahipliği için teşekkür etti.

BTP Genel Başkanı Baş ise çok verimli ve Türkiye'nin pek çok meselesinin konuşulduğu bir sohbet gerçekleştirdiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanlığı seçimi sürecinde Kılıçdaroğlu'na başarı dileyen Baş, "Umuyoruz Türkiye adına çok doğru, çok güzel günler göreceğimiz bir süreçte olacağız. Biz de Türkiye adına, Türkiye'nin yarınları adına çalışmalarımızı yapıp, süreç içerisinde kamuoyuyla da paylaşacağız." dedi.

"ONU EV SAHİBİNE SORACAKSINIZ" DEMİŞTİ

Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır'ı ziyaret eden Kılıçdaroğlu, yaklaşık 1 saat süren görüşmenin ardından açıklamalarda bulunmuştu. Gazetecilerin HDP'ye yapacağı ziyaretin ertelenmesine ilişkin sorusunu yanıtlayan Kılıçdaroğlu, "Onu bana sormayacaksınız. Onu ev sahibine soracaksınız." demişti.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler