HABER

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 'Misak-ı Milli' yanıtı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisine yönelik açıklamasına yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, "Bizi parasıyla satın alabileceğini düşünen AB ile çetin müzakere edeceğiz dedim; Erdoğan sinirlenmiş, Misak-ı Milli'yi öğrensin demiş. Euro’lara insanımızın mahallelerini sattın sen, Misak-ı Milli kim sen kim?" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 'Misak-ı Milli' yanıtı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, iktidara gelmeleri halinde Suriyelileri ülkelerine geri göndereceğine yönelik açıklamaları ile "Dünyaya sesleniyorum, Kuvay-ı Milliye geleneğinden geliyorum, çok çetin müzakereler sizi bekliyor" sözlerine ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şu ifadeleri kullanmıştı:

"(Ben Atatürk'ün partisiyim) diyen bu adam, 'Kuvay-ı Milliye geleneğinden geliyorum' diyor ama bir defa Kuvay-ı Milliye ruhundan haberi yok. Onu bir öğrenmesi lazım. Çünkü ta oralara kadar asker göndermişiz. Tavsiye ediyorum, Misak-ı Milli'yi bir öğrensin. Misak-ı Milli nedir? Misak-ı Milli neyi kapsıyor? O kapsam içerisinde neler vardı? Bunu bir öğrenmesi lazım. Bundan haberi yok.

KILIÇDAROĞLU'NDAN YANIT: MİSAK-I MİLLİ KİM, SEN KİM?

Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt verdi. Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Bizi parasıyla satın alabileceğini düşünen AB ile çetin müzakere edeceğiz dedim; Erdoğan sinirlenmiş, Misak-ı Milli'yi öğrensin demiş. Euro’lara insanımızın mahallelerini sattın sen, Misak-ı Milli kim sen kim? Tüccar oldun ama devlet adamı olmak istemiyorsun bir türlü!

"İnsan haklarına çok önem verdiğini iddia eden AB’ye yaptığım çağrı, yükü beraber yüklenmek üzerinedir. Bu süreci tamamladığımızda, emin olun vatandaşımız kadar Suriyeli misafirlerimiz de mutlu olacaktır. Çözüm var ey halkım, sadece Euro’lara teslim olmayacak yöneticiler eksik!"
22


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 20 yorum
seni de bütün turkiye tanıyor merak etme
Sizide tanıyor bu ülke sende merak etme
@afi65 her iki lideri de halk tanıyor ağzından çıkan sözle icratına bakmak lazım kim TÜRKİYE için ğayret ğösteriyor
taniyormusun mesela hirsizlik yaparmi calarmi soyarmi hak yermi ne kadar taniyirsun anlatsan bizde ogrensek
@afi65 neyini merak ediyorsun.bilmiyormusun yaptıklarını.
başkalrinin soeunuyla uğraşmaktan bir türlü kendi sorunlarimizi cözmeye sira gelmiyor belediye işcilerine kadro istiyoruz
adammm
Bu konunun şahsi konularla ne alakası var o konuyu başka bir zamanda dile getir Bir konuyu anlatmak için dört unsurun bir olmasi.gerektigini bilmek daha iyi 1-konu, 2-kişi-3-zaman-4-zemin o.konu için burası zemin değil
Neden Dünya'ya sesleniyorsun, seçmen varken? Zorlu müzakereler sizi bekliyor ne demek? Beni seçin size zorluk çıkarmayım demek mi istiyorsun? Dünya kuva-i milliye'yi neden sevsin ki kurtuluş savaşında Dünya'ya kan ağlatmışken bu teşkilat? Bunları hiç soruyormuyuz kendimize?
Geri Dön