HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

KIRKLARELİ BAYRAM NAMAZI SAATİ: Kırklareli bayram namazı saat kaçta kılınacak? Diyanet açıkladı

Kırklareli bayram namazı saati araştırılıyor. Ramazan ayının sona ermesine az bir zaman kala milyonlarca Müslüman bayram namazı vaktini kaçırmak istemiyor. Ramazan Bayramı namazı bilindiği üzere güneş doğup kerahat vaktinin bitimiyle birlikte cemaat halinde kılınıyor. Peki, Kırklareli'de bayram namazı saat kaçta, ne zaman?

KIRKLARELİ BAYRAM NAMAZI SAATİ: Kırklareli bayram namazı saat kaçta kılınacak? Diyanet açıkladı

Kırklareli bayram namazı saati bayram namazı öncesi saatlerini bayram namazı saatine göre kurmak isteyen vatandaşlar tarafından merak edildi. İslam âleminin heyecanla beklediği tarih geldi. Her yıl coşku ve sevinç ile kutlanan Ramazan Bayramı, bu sabah namaz sonrasında idrak edilecek. Bayram namazı saati Kırklareli ilinde ikamet edenler tarafından merak edildi. İşte Kırklareli bayram namazı saati...

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

KIRKLARELİ BAYRAM NAMAZI SAATİ 2023

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın paylaştığı verilere göre bu yıl 2023 Ramazan Bayramı’nda Kırklareli bayram namazı vakti saat 06:55 olacak.

0x0-teravih-namazi-kac-rekat-teravih-namazi-nasil-kilinir-nasil-niyet-edilir-teravih-evde-kilinir-mi-diyanet-1679298997615

Diyanet İşleri Başkanlığı verilerine göre Kırklareli ve Tekirdağ'da bayram namazı saat 06.55'de kılınacak.

Edirne de ise 06.58'de namaz eda edilecek.

BAYRAM NAMAZI KAÇ REKAT?

Bayram namazı iki rekat kılınmaktadır. Niyet ile başlanır. Cemaat ile birlikte camide kılınmaktadır.

BAYRAM NAMAZINA NASIL NİYET EDİLİR?

Kurban Bayramı namazına "Niyet ettim Allah'ım senin rızan için Kurban Bayramı namazı kılmaya, uydum hazır olan imama" biçiminde niyet edilmektedir.

En Çok Aranan Haberler