HABER

Koronavirüs aşısı olmayan hastanın fotoğrafı viral oldu! Ayakları tanınmaz halde

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki bir yoğun bakım doktoru, aşılanmamış bir hastanın Covid-19'a yakalandıktan sonra yaşadığı korkunç yan etkiyi paylaştı. Kan pıhtılarına yoğun bir şekilde maruz kalan hastasını Twitter'dan paylaşan Dr. Wesley, ''Covid, hastamın ayak parmakları üzerinde ve aşı olmadığına çok pişman. Şimdi aşı olmak istiyor. Covid soğuk algınlığı değil, aşınızı olun'' dedi.

Koronavirüs aşısı olmayan hastanın fotoğrafı viral oldu! Ayakları tanınmaz halde

COVID-19 esas olarak akciğerleri etkileyen viral bir enfeksiyon olmakla birlikte ileri yaşlardaki yetişkinlerin ve sağlık sorunu olan kişilerin COVID-19 nedeniyle ağır hasta olma olasılığı daha yüksektir. Akciğerlere, kalbe veya beyne zarar verebilir. Uzun vadeli semptomlar arasında halsizlik, nefes darlığı, konsantrasyon sorunu, kas ağrıları ve diğer semptomlar yer alabilir.

PIHTILAŞMA BEYNİ VE KALBİ ETKİLEYEBİLİR

ABD'li bir doktor olan Wesley Ely ise aşı olmamış bir hastasının COVID-19'un etkisini paylaştı. Ely bu paylaşımıyla koronavirüsün bir soğuk algınlığı olmadığını, aşı olunmazsa ciddi belirtilerle baş başa kalınacağını söyledi. Ely, hastasının ayaklarında kan pıhtısı oluştuğunu göstererek, ''Şimdi iç organlarının ne kadar kötü olduğunu düşünün. COVID-19 soğuk algınlığı değil. Ayakta oluşan bu pıhtılaşma beyin, akciğer ve kalp için kötü bir işarettir'' dedi.

Söz konusu fotoğraf binlerce beğeni ve retweet aldı.

HEM ELLERİNİ HEM BACAKLARINI KAYBETTİ

Dr Ely, Covid kaynaklı kan pıhtılarının neden olabileceği korkunç etkileri ilk kez görmüyor. Ely, bu kez de virüsle ilgili komplikasyonların ardından hem bacaklarını hem de ayaklarını kesmek zorunda kalan bir kadının fotoğrafını tweetledi.

Wesley daha sonra herkesi aşı olmaya davet ederek Covid'in kan pıhtıları Aşı ile önlenebilir. Lütfen aşı olun çağrısında bulundu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön