HABER

Koronavirüs denetiminde gergin anlar: Benim canımı sıkmasınlar polismiş, ne bunlar ya

İzmir'in Konak ilçesinde, koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulama yapan polis ekipleri ile maskesiz gezen iki kişi arasında gerginlik yaşandı. Polis ekipleriyle tartışan kişi, "Benim canımı sıkmasınlar polismiş, ne bunlar ya, ne sanıyor bunlar kendini" ifadelerini kullandı. Polis ekiplerine mukavemette bulunan kişi, polis otosuna bindirilerek karakola götürüldü.

Olay, saat 21.00 sıralarında Alsancak Semti Kordon'da meydana geldi. Koronavirüs tedbirleri kapsamında, uygulama yapan polis ekipleri sahilde yürüyüş yapan ve maske takmayan iki kişiyi durdurdu. Ekipler, iki kişinin maskesiz olduğu gerekçesiyle işlem yapacaklarını belirterek kimlik talep etti. Fakat polis ekiplerinin talebine tepki gösteren bir vatandaş, herhangi bir kimlik ibraz etmeyerek ekipler ile tartışmaya başladı.

"BENİM CANIMI SIKMASINLAR POLİSMİŞ, NE BUNLAR YA, NE SANIYORLAR BUNLAR KENDİN"

Gerginliğin artması ile kimlik ibrazında bulunmayan kişi, polis ekiplerinin terbiyesizlik yaptığını iddia ederek "Ne yapacaksın, tutuklayacak mısınız beni, hadi tutuklayın" şeklinde bağırmaya başladı. Gerginliğin devam etmesiyle aynı vatandaş "Benim canımı sıkmasınlar polismiş, ne bunlar ya, ne sanıyor bunlar kendini" şeklinde tepki göstermeye devam etti.

Öte yandan, kendisini görüntüleyen gazeteciye ise, "Sen de çek öldün, çekemedin öldün, çek hadi" diyerek tepki gösterdi.

Polis ekiplerine mukavemette bulunan vatandaş, polis otosuna bindirilerek karakola götürüldü. Vatandaşın kendisine mukavemette bulunması üzerine polis ekiplerinin şikayetçi olacağı öğrenildi.

(DHA)

Geri Dön