HABER

"Merkez sağın adresi DYP'dir"

OSMANİYE (İHA) - Doğru Yol Partisi (DYP) Elazığ Milletvekili ve genel başkan adayı Mehmet Ağar, "Merkez sağın tapudaki tescilli adresi DYP'dir. Bugüne kadar bu partinin mirasını yediler" dedi.

DYP Genel Başkanlığı'na adaylığını açıkladıktan sonra Türkiye gezisine çıkan Mehmet Ağar, bugün gerçekleştirdiği Gaziantep programının ardından Osmaniye'ye gelerek partililer ile görüştü.

Osmaniye'ye gelişinde DYP İl Başkanı Ömer Kıdık ve partililer tarafından otoban turnikeleri çıkışında davul zurna ile karşılanan Mehmet Ağar, bugüne kadar yaptığı tüm gezilerde araç konvoyları ile karşılandığını belirterek, partililerin desteğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. DYP İl Başkanlığı'na geçen Mehmet Ağar, partililere "DYP Genel Başkanı" olarak takdim edildi. Ağar, burada yaptığı konuşmada parti genel başkanlığı yapmak için bazı şartlar gerektiğini belirterek, "Bu partinin ruhunu bileceksin, kökünü bileceksin. Bu partiyi parti yapan insanların kalbini ve gönlünü bileceksin ve onların karşısında boynunu eğeceksin. Bundan daha büyük bir irade, bundan daha asil bir tavır, bundan daha namuslu bir çalışma tarzı olan hiçbir parti olamaz. Bugüne kadar bu partinin mirasını yediler. Ancak ben bugün burada bu partinin gerçek sahipleri olan milletimle ve partililerimle birlikteyim. 3 Kasım seçimleri de ders olmadı onlara. Siyasetin nasıl kabuk değiştirdiğini onlar anlayamadı fakat taban anladı" diye konuştu.

Anadolu'ya sırtını dönen hiçkimsenin başarılı olma şansı olmadığını vurgulayan Mehmet Ağar, DYP'nin çok köklü bir mazisi bulunduğuna dikkat çekerek, "Bu parti; geçmişte Demokrat Parti, ardından Adalet Partisi ve bugün de Doğru Yol Partisi'dir. DYP'nin tek bir hedefi vardır o da iktidar olmaktır" dedi.
Bugün Türkiye'deki partilerde bulunan lider sultasını partilerin yıkamadığını, ancak milletin yıktığını belirten Mehmet Ağar, tabanın ve milletin iradesini yansıtan yepyeni bir parti oluşturacaklarını söyledi.

Bir partilinin "Basında çıkan haberlerde 68 ilin DYP İl Başkanı'nın İlhan Kesici'yi desteklediği söyleniyor, buna ne diyorsunuz?" şeklindeki sorusuna Ağar, "Onların bürüt toplamı o kadar, esas neti 15'tir. Onlar da seçimde bana oy verecekler" şeklinde cevap verdi.
Mehmet Ağar, daha sonra Adana'ya hareket etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön