HABER

Mersin'deki yangında dikkat çeken detay! Mezarlıktaki şehit kabri ve Türk bayrağı yanmadı

Mersin'in Silifke ilçesinde dün çıkan orman yangınında hasar oluşan mezarlıkta, Tunceli'de 2018 yılında şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Ferruh Dikmen'in kabri ve Türk bayrağının zarar görmemesi dikkati çekti.

İlçede dün sabah saatlerinde Boğsak mevkisinde başlayan, Işıklı, Hırmanlı ve Yeşilovacık mahallelerine yayılan orman yangınına havadan ve karadan müdahale sürüyor.

Yangından etkilenen Yeşilovak Mahallesi'ndeki Çankaya Mezarlığı'nın bir kısmında da hasar oluştu.

Mezarlıkta kabri bulunan şehit Dikmen'in kabri ve Türk bayrağının zarar görmemesi ise dikkat çekti.

Tunceli'nin Nazımiye ilçesinde Ekim 2018'de olumsuz hava koşullarından etkilenerek şehit düşen Dikmen'in kabrini ziyaret eden vatandaşlar dua etti.

Vatandaşlardan Soner Yeşil, sosyal medyada yapılan paylaşımlarda şehidin mezarının zarar görmediğini öğrendiğini ve kabri ziyarete gittiğini söyledi.

Bölgedeki yangının çeşitli alanlarda hasara neden olduğunu anlatan Yeşil, "Mezarlıklarımız yandı ama şehidimizin mezarı yanmadı. Bayrağımız yanmadı." dedi.

Dün Silifke'de orman yangını çıkmış, yangın nedeniyle çok sayıda ev tedbiren boşaltılmıştı. Kuvvetli rüzgar nedeniyle yangın, çevredeki diğer mahallelere de yayılmıştı.

20210730_2_49400137_67458577_Web

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 40 yorum
Şehit mezarının etrafı temizmiş yanmamış işte. Bu kadar acıdan hikaye çıkarmaya çalışmayın. İnsanları dinden imandan soğutmayın. Diğer zarar gören insanlar haketmiş demek ki.
dinden soğumaya meyilliysen baskasina gerek yok gerci finin imanin varmi oda supheli
Sen zaten soğumuşsun bahane uydurma
Allah şehidini yakmaz.
Allah ormandaki masum hayvanlarin yanmasini istiyormu ki yakiyor ... herswye bi kilif uydurmak zorundamisiniz ... turkiye yandi yok bayrak yanmamis yok bilmemne ne yani buna yanmadigi icin sevinebilecek durum varmi milyonlarca can yandi
Ne alakası var
Geri Dön