HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

MHP'de milletvekili aday listeleri belli oldu! 5 ismin üstü çizildi, Bahçeli A Takımı'ndan vazgeçmedi

Türkiye, 14 Mayıs'taki seçimlere giderken Cumhur İttifakı'nda ortak liste yapma kararı almayan MHP'de milletvekili aday listeleri belli oldu. Mevcut 48 milletvekilinden 43'ü yeniden yer alırken, 5 isme yer verilmedi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli memleketi Osmaniye'den 1'inci sıradan aday oldu. Öte yandan Bahçeli A Takımı'ndan vazgeçmezken, 15 genel başkan yardımcısı liste başı olarak aday gösterildi.

MHP'de milletvekili aday listeleri belli oldu! 5 ismin üstü çizildi, Bahçeli A Takımı'ndan vazgeçmedi

Türkiye, adım adım seçimlere gidiyor. Cumhurbaşkanı adaylarının kesinleşmesinden sonra gözler partilerin çıkaracağı milletvekili aday listelerine çevrilmişti. İlk listesini açıklayan Cumhur İttifakı ortağı MHP oldu. Ortak liste kararı almayan MHP'de mevcut 48 milletvekilinden 43'ü yeniden aday olurken 5 isme yer verilmedi. Ayrıca, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin A Takımı'ndan vazgeçmediği görüldü.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

thumbs_b_c_99bb6a608f82399e9c638399774a7671

BAHÇELİ OSMANİYE'DEN ADAY OLDU

MHP, 14 Mayıs'ta yapılacak 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için milletvekili aday listesini açıkladı. Buna göre, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli memleketi Osmaniye'den 1'inci sıradan aday oldu.

thumbs_b_c_73c10e1888f68e41f1c5d7f02ac9c3f8

İSTANBUL, ANKARA VE İZMİR'DEN ADAY GÖSTERİLEN İSİMLER

Listede Ankara Birinci Bölge'de 1'inci sırada Mevlüt Karakaya, 2'nci sırada Önder Kahveci ve 3'üncü sırada Eyüp Yıldız aday gösterildi. Ankara İkinci Bölge'de 1'inci sıradaki Sadir Durmaz'ı, Özgür Bayraktar ve Nevin Taşlıçay takip etti. Ankara Üçüncü Bölge'de 1'inci sırada yer alan Yaşar Yıldırım'ı ise Erkan Haberal ve Seçkin Odabaşı izledi.

İstanbul'da listenin ilk 3 sırasında Birinci Bölge'de Edip Semih Yalçın, İzzet Ulvi Yönter ve Mehmet Bülent Karataş, İkinci Bölge'de Celal Adan, Cemal Çetin ve Ferhat Çakıroğlu, Üçüncü Bölge'de ise Feti Yıldız, İsmail Faruk Aksu ve Hayati Arkaz bulunuyor.

thumbs_b_c_1911c8872034bb0454f7e44d7de11691

İzmir'de ilk 3 sırada; Birinci Bölge'den Hasan Kalyoncu, Bahadır Bumin Özarslan ve Cihan Aslan, İkinci Bölge'den ise Tamer Osmanağaoğlu, Abdulkadir Bektaş ve İsmail Obuz aday gösterildi.

43 MİLLETVEKİLİ YENİDEN ADAY OLDU

MHP'nin açıkladığı kesin olmayan milletvekili aday listesine göre mevcut 48 milletvekilinden 43'ü yeniden aday oldu.

MHP'de mevcut milletvekili olup yeniden listede yer alan 43 aday şöyle:

"Devlet Bahçeli, Muharrem Varlı, Ayşe Sibel Ersoy, Mehmet Taytak, Mevlüt Karakaya, Sadir Durmaz, Nevin Taşlıçay, Yaşar Yıldırım, Erkan Haberal, Abdurrahman Başkan, İsmet Büyükataman, Kamil Aydın, Ali Muhittin Taşdoğan, Sermet Atay, Lütfi Kaşıkçı, Olcay Kılavuz, Edip Semih Yalçın, İzzet Ulvi Yönter, Mehmet Bülent Karataş, Celal Adan, Cemal Çetin, Feti Yıldız, İsmail Faruk Aksu, Arzu Erdem, Hasan Kalyoncu, Tamer Osmanağaoğlu, İsmail Özdemir, Baki Ersoy, Saffet Sancaklı, Mustafa Kalaycı, Ahmet Erbaş, Mehmet Celal Fendoğlu, Erkan Akçay, Muhammed Levent Bülbül, Ahmet Özyürek, Yücel Bulut, İbrahim Özyavuz, İbrahim Ethem Sadef, Ramazan Kaşlı, Halil Öztürk, Yaşar Karadağ, Ümit Yılmaz ve Hayati Arkaz."

thumbs_b_c_47347bae723542def8d46fd5d8f80839

5 İSMİN ÜSTÜ ÇİZİLDİ

Mevcut milletvekillerinden listede olmayan 5 milletvekili ise şunlar:

"Mustafa Hidayet Vahapoğlu, Esin Kara, Baki Şimşek, Metin Nurullah Sazak ve Sefer Aycan."

BAHÇELİ A TAKIMI'NDAN VAZGEÇMEDİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli A Takımı'ndan ise vazgeçmedi. 15 genel başkan yardımcısı liste başı olarak aday gösterildi. İşte o isimler: Edip Semih Yalçın, Feti Yıldız, Mustafa Kalaycı, İsmail Faruk Aksu, İsmail Özdemir, Mevlüt Karakaya, Kamil Aydın, İzzet Ulvi Yönter, Sadir Durmaz, Pelin Yılık, Yaşar Yıldırım, Filiz Kılıç, İsmet Büyükataman, Tamer Osmanağaoğlu, Bahadır Bumin Özarslan...

ADAY LİSTESİNE GİREN YENİ İSİMLER

Listede TRT'nin sevilen dizisi Seksenler dizisinde "Yıldız" karakterini canlandıran Özlem Balcı Muğla 1'inci sıradan, siyaset gündemine ilişkin yorumlarıyla dikkati çeken akademisyen Prof. Dr. İlyas Topsakal ise Samsun 1'inci sırada aday olarak yer aldı.

Daha önce milletvekili olmayan Genel Başkan Yardımcıları Filiz Kılıç Nevşehir birinci, Pelin Yılık ise Çankırı birinci sıradan aday gösterilirken, milletvekilliği için MHP'nin Amasya Belediye Başkanlığı'ndan istifa eden Mehmet Sarı da Amasya birinci sıradan aday oldu.

En Çok Aranan Haberler