HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Microsoft Copilot nedir, nasıl kullanılır? Microsoft Copilot ne işe yarar?

Günümüzde birçok teknoloji devi tarafından yepyeni uygulamalar ve sistemler piyasaya sunulmaktadır. Bu yeni uygulamalardan biri de sohbet ya da chat botu olarak da adlandırılan yapay zekâ sistemidir. Yapay zekâ uygulamaları ile kullanıcılar birçok farklı özellikten faydalanabilmektedir. Microsoft Copilot da bu sistemlerle benzer nitelikler taşıyan bir programdır. Peki, Microsoft Copilot nedir, nasıl kullanılır ve ne işe yarar?

Microsoft Copilot nedir, nasıl kullanılır? Microsoft Copilot ne işe yarar?

İçindekiler

 • Microsoft Copilot nedir?
 • Microsoft Copilot ne işe yarar?
 • Microsoft Copilot nasıl kullanılır?
 • Microsoft Copilot ile neler yapılabilir?

Teknolojinin hızlı bir şekilde gelişmesi ile birlikte yapay zekâ denilen sistemler de hayatımızda yer edinmiştir. Kimi yapay zekâ uygulamalarını kullanmak için belirli bir ücret talep edilirken, kimisinden ise ücretsiz bir şekilde yararlanabilmek mümkündür. Microsoft Copilot denilen sistem de yapay zekâ tabanlı bir yardım asistanı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu uygulama ile kullanıcılar birçok farklı avantaja sahip olmaktadır.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

Microsoft Copilot nedir?

Microsoft Copilot uygulaması isminden de belli olabileceği gibi Microsoft tarafından üretilen yapay zekâ tabanına sahip bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Yardım asistanı olarak da tabir edilen bu uygulama, diğer yapay zekâ sohbet botları ile benzer nitelikler taşımaktadır. Birçok farklı özelliği ile öne çıkan bu yapay zekâ destekli uygulama, Windows 11 sürümü ile birlikte kullanılmaktadır. Yapay zekâ yardım asistanı ile kullanıcılar sordukları sorulara yanıt alabilmekte ve gerçek zamanlı arama özelliği sayesinde aradıkları bilgilere kolay bir şekilde ulaşabilmektedir. Ayrıca bu uygulama ücretsiz bir şekilde sunulduğundan herkes bu sistemden hızlı bir şekilde yararlanabilir.

Microsoft Copilot ne işe yarar?

Microsoft tarafından piyasaya sunulan Microsoft Copilot sisteminin kullanıcılara sağladığı çok sayıda farklı ve önemli avantaj vardır. Bu sistemden Windows 11 sürümünü kullanan kişiler kolaylıkla faydalanabilmektedir. Ücretsiz bir şekilde sunulan bu yapay zekâ destekli yardım asistanı ile yaratıcı metinler oluşturabilir, dijital sanat içerikleri hazırlayabilir, sorular sorabilir, sohbet edebilir, araştırma yapabilir ve edinilen bilgilerin hangi kaynaklardan edinildiği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca Microsoft’a ait Powerpoint gibi uygulamalarda etkili ve daha hızlı sunum hazırlamak için de bu sistemden faydalanabilmek mümkündür.

Microsoft Copilot nasıl kullanılır?

Microsoft Copilot yapay zekâ destekli sistemin kullanılması son derece kolaydır. Bu sistemden yararlanabilmek için öncesinde Copilot’un başlatılması gerekir. Copilot, kullanıcıların sorularına en doğru yanıtı verebilmek için çok iyi bir analiz yeteneğine sahiptir. Böylelikle kullanıcılar kolay bir şekilde en doğru sonuçlara ulaşabilmektedir. Microsoft Copilot özelliğini aktifleştirmek için izlenmesi gereken adımlar ise şöyledir:

 • Öncelikli olarak https://copilot.microsoft.com/ adresine giriş yapmanız gerekir.
 • Bu adrese giriş yaptıktan sonra hâlihazırda bir Microsoft hesabınız varsa bu hesapla oturum açmalısınız.
 • Oturum açtıktan sonra uygulamanın sunduğu özelliklerden yararlanabilirsiniz.

Microsoft Copilot ile neler yapılabilir?

Microsoft Copilot yapay zekâ tabanlı yardım asistanı ile kullanıcılar hiçbir ücret ödemeden birçok özellikten faydalanabilir. Kullanıcılar bu yapay zekâ destekli uygulama ile işlerine yarayacak çok sayıda özelliği kullanabilir. Microsoft Copilot ile kullanıcıların fayda sağlayabileceği genel özellikler şu şekildedir:

 • Dijital platformlar için etkileyici metinler oluşturulabilir.
 • Yapay zekâ asistanına sesli olarak yazdırılmak istenen yazılar yazdırılabilir.
 • Yaratıcı çizimler yaptırılabilir.
 • Word uygulamasında taslak oluşturabilir veya Excel programında karmaşık formüller yazdırılabilir.
 • Bu yapay zekâ asistanı kod dillerine hâkim olduğundan istenilen kodlar hızlı bir şekilde yazdırılabilir.

En Çok Aranan Haberler