Mısır'dan 'Büyükelçi' hamlesi!

Mısır, Ankara Büyükelçisi Abdurrahman Salahaddin'i Kahire'ye çağırdı.

Mısır'dan 'Büyükelçi' hamlesi!

Başbakan Erdoğan, Mısır Büyükelçisi Hüseyin Avni Botsalı'ya, istişarelerde bulunmak üzere, Ankara'ya dönme talimatı verildiğini söyledi. Türkiye'nin bu hamlesinden birkaç saat sonra Mısır da Ankara Büyükelçisi'ni Kahire'ye çağırdı.

Türkiye, 525 kişinin hayatını kaybettiği müdahalenin ardından Mısır Büyükelçisi'ni istişarelerde bulunmak üzere Ankara'ya çağırdı.

Konuyla ilgili açıklama, Türkmenistan dönüşü uçakta konuşan Başbakan Erdoğan'dan geldi.

Başbakan Erdoğan ile Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu bugün, telefonda Mısır’daki gelişmeleri değerlendirdi.

Yapılan görüşme sonucunda, Mısır Büyükelçisi Hüseyin Avni Botsalı'nın Ankara'ya çağrılması kararlaştırıldı.

Botsalı'nın yarın ya da cumartesi günü Ankara'ya gelmesi bekleniyor.

MISIR'DAN KARŞILIK

Türkiye'nin elçisini çağırmasına Mısır'ın tepkisi gecikmedi. Ankara'nın bu hamlesinden birkaç saat sonra Mısır da Ankara Büyükelçisi'ni istişarelerde bulunmak için Kahire'ye çağırdı.

NTV'ye konuşan Büyükelçi Abdurrahman Salaheldin bugün Kahire'ye hareket edeceğini söyledi.

DAVUTOĞLU ASHTON İLE GÖRÜŞTÜ

Öte yandan Davutoğlu'nun Mısır konusunda yürüttüğü telefon diplomasisi de sürüyor. Davutoğlu, AB Yüksek Temsilcisi Catherine Ashton ile görüştü.

Görüşmede, her iki isim de Mısır'daki müdahale ve sivillere yönelik şiddeti kınadı.

Ayrıca olağanüstü halin kaldırılması ve tüm tarafları kapsayacak diyalog sürecinin başlayabilmesi için atılacak adımlar konuşuldu.

Davutoğlu ayrıca, Katar ve Güney Afrika Cumhuriyeti Dışişleri Bakanları ile de birer telefon görüşmesi yaptı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 30 yorum
helal olsun mısır hükümetine en doğrusunu yapıyor
fravun hükümetinin aldıgı karar helal olsun ,, diyosun türkıyemızdekı hain fravun ,,cehennem cukuruna duşersın ınşallah
sen tam bir şeysin. ( ...................................... ) sen çok iyi biliyorsun ne olduğunu. gayet iyi anlamışsındır.
kıt akıllı yozgatlı
MISIR SEVDALISI CENGİZ EFENDİ, PİRAMİTLERİ ÇOK SEVİYORSAN ÖNÜNDE ENGEL YOK MISIR VATANDAŞLIĞINA GEÇ.
Darbecilere boyun eğmemeleri örnek davranış.
birileri hop oturup hop kalkıyordur :)
başkalarını bilmem ama seni baya hoplatmış, çakal. çakı bulmuş şopar gibi seviniyon. ama yanlış anlamışsın, elçiyi geri çekmemiş. türkiye gözelemleri hakkında bilgi almak için mısıra çağırmış sadece. anlayış özürlü seni
MISIR ASKERİNİ ve HÜKÜMMETİNİ YÜREKTEN KUTLARIM
Sebeb ?
niçin kutladığın isminden belli....
vak vak.. havanda su döven hükümet ..artık dış politikanız entellektüel gevezelikten başka birşey degil.. laf ola beri gele diye vatandaş söyleniyor haberin olsun Postacı ..
senin o küçük beynin bunları algılayamaz.. sen git gezide duran adam ol... :)))
bizimkinin eeeeyyyyyy... diye atıp tutmaları kendisini 3-5 yıl kahraman gibi gösterdi, ama şimdi herkes ne olduğunu gördü ve anladı, etrafımızda tek dostumuzu bırakalım komşumuz bile kalmadı, kazık atmadığımız ülke yok, israil ve abd hariç, allah sonumuzu hayır etsin diyecem ama pek öyle görünmüyor,iş işten geçti galiba,
yıllarca Türk'ün Türk'ten başka dostu yok diyenler şimdi çevrelerinde küfür ettikleri adamları dost olarak arıyolar ya ne kadar ilginç!
BENİM VERGİ VEREN VATANDAŞIM DURURKEN MISIRDAN,SURİYEDEN BANANEEEEE
natoyu devreye sok sende asker yollada müdahele etsinler.
GEÇBİLE KALDILAR ADAMLARIN İŞİNE BUKADAR BURNUMUZU SOKARSAK.
klasik büyükelçi çağırmalar... sonuç 0000000000
zulme sessiz kalan şeytandır.içimizdede ne çok şeytan varmıış
pkk lıların yaptıklarınıda dahilmi bu dediklerinin içine.adamlar 15 ağustosu bayram ilan ettiler.yani ülkemizdeki yaptıkları katliamları kutluyorlar.bunun için ne diyorsun
TAYYİP ERDOĞAN NEREYE DESTEK VERDİYSE ORASI PATLADI TEK BAŞINA DELİ MAYIN GİBİ YALPALAYA YALPALAYA GİDİYOR ARKASINDAKİ ARAP BİRLİĞİ NEREYE GİTTİ AMERİKA NERDE AB NERDE YANİ BÖYLE BİR DIŞ POLİTİKA HİÇ GÖRÜLMEDİ ANCAK GAZ VERİYOR ORTALIK KAN GÖLÜNE DÖNÜYÜYOR IRAKA KARIŞTI KAN GÖLÜNE DÖNDÜ SURİYEYE KARIŞTI KAN GÖLÜNE DÖNDÜ MISIRA KARIŞTI KN GÖLÜNE DÖNDÜ DÜNYA ANLADI AMA ERDOĞAN ANLAMADI BIRAK ELİN SORUNLAINI SANKİ KENDİ ÜLKESİ GÜLLÜK GÜLÜSTANLIK
Halkına zülm eden katleden yöneticiler, elbette bir gün hak tarafından gerekli cezayı görecektir.
Ne­le­ri sat­ma­dı ki.. Va­tan­da­şın öde­di­ği ver­gi­ler­le ya­pı­lan dev ku­rum­lar, sa­na­yi te­sis­le­ri, li­man­lar, köp­rü­ler, ka­mu bi­na­la­rı ve ar­sa­la­rı, ar­ka ar­ka­ya sa­tı­şa çı­ka­rıl­dı. 10 yıl içe­ri­sin­de TÜRK TE­LE­KOM, TÜP­RAŞ, ER­DE­MİR, TE­KEL, SE­KA ve PET­KİM gi­bi sa­na­yi te­sis­le­ri baş­ta ol­mak üze­re, Lİ­MAN­LA­RIN TA­MA­MI, 195 ka­mu te­si­si, 2.629 adet ar­sa, bi­na ve loj­man sa­tıl­dı. Sa­tı­lan­la­rın ço­ğu AKP ik­ti­da­rı­na ya­kın yer­li ve ya­ban­cı ser­ma­ye ta­ra­fın­dan ka­pı­şıl­dı.
yıllarca chp göçmenlere yedirdi akp de cemeatlere tarikatlara yediriyor bu işler sıra ile
KAn benim Damar benim denildiği gibi, Elçilik onların elçi onların istediğini yapar,
BU ADAMIN BURADA DURDUGU HATA OLANLARDAN HABERDAR DEGİLMİ.
şu anda mısıra cihat serbesttir ama ne yazık ki türkiye dagil hiç bir müslüman ülke giremiyor mısıra
darbeciler türkiyenin gücünü test etmeye kalkmayın, sonra sizi abd li abileriniz bile kurtaramaz...
Siyonist oyunu iki Müslüman devletin arasını açma taktiği nede olsa türkiye İsrail dostu dünya basınında mısırdaki Müslümanları elini kolunu bağlama hareketidir türkiyenin yaptı tahrirdekide öbür meydandaki de asker de mısırlı dışardan biri kimden yana olacan bekliyecen sabretdecen hepsi mısırlı kendi kendilerine kara verecek arayı germekle ne kazandın israile yardım etmiş oluyon farkındamısın mısırı kan gölüne cevitirenler utansın herkezin yaptığını doğru der milleti meydanlarda hükümet kararı verilirse meydanlardan eve kovulacak mısılırlıyı toplacak biri ol
Diğer Haberler