HABER

Muharrem Sarıkaya ne yaptı? Muharrem Sarıkaya kimdir, kaç yaşında ve nereli? Gazeteciye tokat olayı tepki çekti!

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya'nın ne yaptığı ve hayatı hakkında çıkan haberlerden sonra merak konusu oldu. Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya'nın, yayın sırasında ses kontrolü yapan bir kişi ile yaşadığı sorun gündem oldu. Peki Muharrem Sarıkaya ne yaptı? Muharrem Sarıkaya kimdir, kaç yaşında ve nereli? İşte detaylar...

Muharrem Sarıkaya ne yaptı? Muharrem Sarıkaya kimdir, kaç yaşında ve nereli? Gazeteciye tokat olayı tepki çekti!

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya'nın "Gün Başlıyor" adlı programda muhabire yayın esnasında attığı tokat gündem oldu. Kamera arkası görüntülerinde Sarıkaya'nın , İhlas Haber Ajansı Gaziantep Muhabiri Ahmet Demir olduğu söylenen kişiye yayın sırasında tokat attığı ortaya çıktı. Peki Muharrem Sarıkaya ne yaptı? İşte olayın ayrıntıları ve Sarıkaya'nın hayatı...

MUHARREM SARIKAYA NE YAPTI?

Twitter hesabından video paylaşımı yapan gazeteci Talat Atilla, 17 Aralık tarihinde Fatma Şahin'in de konuk olduğu Habertürk yayında yaşananları aktardı.

Paylaşılan videoda Sarıkaya'nın yayın konuğu Şahin ile konuştuğu bu sırada yanına gelen bir kişinin kulaklık ile ses bağlantısını kontrol ettiği görüldü. O dakikalarda Sarıkaya'nın bir anda sinirlenip yanındaki kişiye tokat attığı kameralara yansıdı.

İşte o görüntüler:

gazeteci-muharrem-sarikaya-ses-teknikerine-tokat-atti-0-68dwtfrV

muharrem_sarikaya_tokat_0

muharrem_sarikaya_canli_yayinda_muhabiri_tokatladi_sonra_ozur_diledi_h14381_c4cdd

MUHARREM SARIKAYA'DAN ÖZÜR MESAJI

Olay sonrası Muharrem Sarıkaya açıklamalarda bulundu.

Sarıkaya, Twitter hesabı üzerinden özür mesajı yayınlayarak "Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatma Şahin ile yaptığımız canlı yayın sırasında ardı sıra tekrar eden ve yanını da sorunlu hale getiren teknik aksaklıklar sebebiyle bir an kontrolümü kaybettim ve yapmamam gereken, bana ve temsil ettim kuruma yakışmayan bir davranışta bulundum. Yayın biter bitmez İHA kameramanı Sayın Ahmet Demir'den ve o an orada bulunan İHA Bölge Müdürü Sayın Orhan Akın'dan ayrı ayrı özür diledim. Bu noktada kalmayıp, bir saat kadar sonra telefonda kendileri ile ayrı ayrı konuşup yaptığımın hata olduğunu belirtip özrümü her ikisine de yineledim. Olay kamuoyuna yansıdığı için şimdi de kamuoyu önünde İHA kameramanı Sayın Ahmet Demir, İHA Bölge Müdürü Sayın Orhan Akın ile olaya tanıklık eden Sayın Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatma Şahin'den ve kamuoyundan mazeretsiz özür diliyorum…" ifadelerini kullandı.

FATMA ŞAHİN: ÇOK YANLIŞTI

Fatma Şahin ise Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yaparak Sarıkaya'nın hareketiyle ilgili "çok yanlıştı" ifadelerini kullandı.

Şahin, Twitter'da şu ifadeleri kullandı:

"Habertürk TV canlı yayını esnasında Muharrem Sarıkaya'nın tepkisi kendisinin de dediği gibi çok yanlıştı. Zaten hemen sonrasında aramızda konuştuk ve ben de düşüncelerimi söyledim. @msarikaya6 kendi mesajında da yazdığı gibi sonrasında Ahmet Demir arkadaşımızdan özür diledi."

Şahin, ayrıca konuyla ilgili bir yazılı açıklamada da bulundu ve şöyle dedi:

"Habertürk TV’de konuk olduğum bir canlı yayında maalesef son derece nahoş bir durum yaşandı. Yayının başından itibaren yaşanan teknik aksaklıklar Muharrem Sarıkaya’nın çalışan tekniker arkadaşa asla kabul edilemez bir müdahalesiyle devam etti. Kargaşanın daha da büyümemesi için büyük bir gayretle yayına devam etmeye çalıştım. İlk kez böyle bir olayla karşılaştım ve üzüntümü şu an da tarif etmeme imkan yok. Ahmet Demir kardeşimizin mağduriyetini ve üzüntüsünü o andan beri yüreğimde hissediyorum. Zaten hemen sonrasında Muharrem Sarıkaya ile konuyu konuştuk. O da Ahmet Demir arkadaşımızdan özür diledi.

"TEPKİ VERMEMİŞ OLMAM TEPKİ DUYMADIĞIM ANLAMINA GELMİYOR"

Şunu belirtmek isterim ki, olay anında tepki verememiş olmam tepki duymadığım anlamına gelmiyor. Ancak canlı yayın ortamını bozmak, orada o yayın için emek veren tüm çalışanlara karşı bir saygısızlık olacağından yayına devam etmek için büyük çaba gösterdim. Çaba gösterdim diyorum, çünkü daha önce hiç şahit olmadığım böyle bir durumda tek düşüncem yayının sürmesini sağlamaktı. Dilerim bugün karşı karşıya kaldığımız bu nahoş olay, bundan sonrasında tüm emekçilerin sosyal ortamlarının ve çalışma koşullarının iyileşmesi konusunda bir farkındalık oluşmasına vesile olur. Tüm kamuoyuna ve özellikle de basın emekçilerine en derin üzüntülerimi ifade etmek isterim."

MUHARREM SARIKAYA KİMDİR?

1961 yılında Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde dünyaya gelen Muharrem Sarıkaya gazeteci ve yazardır. Sarıkaya, Habertürk gazetesi Ankara Temsilcisidir.

Haber türk gazetesinden daha önce uzun yıllar Hürriyet gazetesinde çalışan isim, son yıllarında Sabah gazetesi Ankara Temsilciliği'nde ve sonrasında yazar olarak 5 Nisan 2009 tarihine kadar çalışmıştır.

18 Haziran 2009 tarihinde Çiğdem Toker'in istifası ile boşalan Habertürk gazetesi, Habertürk TV ve Habertürk internet sitesinin Ankara Temsilciliği görevine getirilmiştir. Ayrıca Sarıkaya, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'nde Medya ve Uluslararası İlişkiler isimli dersi vermektedir.

Geri Dön