KADIN

Mükemmel erkek var mı? Partnerinizin ‘mükemmel erkek’ tanımına uygun olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Her ilişkinin dinamiği birbirinden farklıdır. Ancak büyük bir çoğunluk hayatı boyunca ‘doğru kişiyi’ beklendiğini söyler. Özellikle evlilik konusunda ciddi adımlar atılmaya başlandığında kadınlar ‘mükemmel erkek’ kriterlerini bir kez daha gözden geçirir. Peki mükemmel erkek var mı? Mükemmel erkek nasıl anlaşılır?

Mükemmel erkek var mı? Partnerinizin ‘mükemmel erkek’ tanımına uygun olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Masallardan hareketle pek çok kadın evleneceği adamın ‘beyaz atlı prens’ olmasını ister. Gelinlik ve evlilik hayalleri olmasa dahi kadınların kafasında oturttuğu bir beyaz atlı prens figüri vardır. Bu nedenle mükemmel erkeğin varlığına kadınların çoğunluğu inanmış durumdadır.

YAŞ ARALIKLARI MÜKEMMEL ERKEK TANIMINI BELİRLİYOR

Yapılan araştırmaya göre kadınların her evresinde mükemmel erkek mevcuttur. Kadınların yaşları onların nasıl bir mükemmel erkek istediğini belirler.

  • 18-24 yaş arası kadınlar erkeklerde karın kası seviyor.
  • 24-34 yaş arası kadınlar kariyer odaklı erkekleri beğeniyor.
  • 35-44 yaş arası kadınlar kendilerinden 5 yaş büyük erkekleri tercih ediyor.
  • 45 yaş üstü kadınlar genç erkekleri beğeniyor.
  • 55 yaş üstü kadınlar tensel uyum arıyor ve daha seçici oluyor.

İŞTE MÜKEMMEL ERKEĞİN TARİFİ

Her kadının mükemmel erkek tarifi ilişkiden beklentileriyle birlikte oldukça farklılaşır. Ancak bazı özellikler neredeyse hiçbir kadının ‘hayır’ diyemeyeceği karşı konulmaz tavırlardır. Sizler için genel hatlarıyla tüm kadınların aklını başından alabilecek mükemmel erkek tarifini yaptık. Hazırsanız başlıyoruz.

ÖNCELİK SIRASINDA SİZ DE YER ALIYORSANIZ

Kişilerin birbirine bağlı bir hayat sürdürmesi bazı durumlarda hastalıklı bir hale dönüşebilir. İlişki içinde iki tarafında bir birey olduğu ve kendilerine ait özel alanlarının bulunması gerektiği uzmanlar tarafından açıklanan bir durumdur. Ancak partnerinizin hayatına dair öncelik sıralamasında sizin beklentilerinizi ve isteklerinizi de dikkate alması gerekir. Hayatının merkezi siz olmasanız dahi geleceğe dair planlarında mutlaka yer alıyorsanız bu iyiye işarettir.

SİZİNLE İLGİ ALANLARINI PAYLAŞIYORSA

Bazı ilişkilerde taraflar iletişim kurmaktan dahi sıkılabilecek bir noktaya gelebilir. Ancak partneriniz sizinle sırf konuşmak için konuşursa bu sıkıntılı bir duruma girdiğinizi gösterir. Sizinle saatlerce ortak ilgi alanlarınıza dair konuşmalar yapıyorsa bu kaliteli iletişim ve paylaşımın göstergesidir.

ÖZGÜRLÜK ALANLARINA SAYGI GÖSTERİYORSA

İlişki aslında iki taraf içinde beraberinde sorumluluk getiren bir alandır. ‘Erkek adam kıskanır, hayatına karışır’ algısı tamamen yanlıştır. Tarafların birbirine ve özel alanlarına saygı göstermesi sağlıklı bir ilişkinin en önemli özelliğidir. Size arkadaşlarınızla, ailenizle geçirebileceğiniz, tek başınıza konsere, sinemaya gidebileceğiniz alan bırakması önemlidir. Her şeyi kararında yapan, rahatsız edici olmayan biri her kadının hayalindeki erkek modelidir.

DUYMAK İSTEDİKLERİNİZİ DEĞİL GERÇEKLERİ SÖYLÜYORSA

Mükemmel bir erkekle beraber iseniz her zaman gerçekleri duymaya hazır olmalısınız. Çünkü çoğu zaman size duymak istediklerinizi değil, kendi doğruları çerçevesinde aklındakileri söyler. Sizi mutlu etmek için hiçbir şartta ‘-mış’ gibi davranmaz. İlişkinizin daha sağlıklı ve gerçek olduğunu bu özelliği sayesinde her daim hissedersiniz.

HATALARINI ÇABUK BİR ŞEKİLDE KABUL EDİYORSA

‘Hatasız kul olmaz’ sözü klişe olsa da aslında hayata dair pek çok şeyi açıklar. Çünkü insanoğlu hata yapmaya müsaittir. İkili ilişkilerde tarafların hatalar yapabilmesi normaldir. Durumu konuştuğunuzda ise partnerinizin hatasını kabul etmesi güven temellerinin daha sağlam bir şekilde atılmasına yardımcı olur.

KİŞİSEL BAKIMINA ÖZEN GÖSTERİYORSA

Hem fiziki hem ruhsal açıdan kendisiyle ilgilenen erkek hem size hem de kendisine değer veriyor demektir. Bakımlı, sağlıklı, iyi giyinen, güzel kokan, tertemiz dişlere, yumuşacık ellere sahip bir erkek her kadının hayalidir.

SEVGİSİNİ SİZE HİSSETTİRİYORSA

Tartışmalar ilişkinin tuzu biberidir. Aynı şekilde sevgi göstermek, iltifat etmek ve küçük sürprizlerle partneri şımartmak madalyonun diğer bir yüzüdür. Yapılan jestler ve birkaç tatlı söz ilişkinin ilk günkü heyecanının korunmasını sağlar.

ÇEVRENİZDEKİ İNSANLARA SAYGILIYSA

İlişkide kişilerin birbirine olan saygılarının yanında aslında hayatlarındaki arkadaşları ve ailesine karşı da partnerinin aynı özveride bulunması gerekir. Onların yanında sıkılmaması ve bir şekilde sohbete dahil olması onun mükemmel erkek özelliklerinden en önemlisidir.

ONUN YANINDA KENDİNİZİ ANNE GİBİ HİSSETMİYORSANIZ

Erkeklerin kadınlara kıyasla daha dağınık olduğu genel bir yargıdır. Ancak sürekli olarak kendinizi ev işi yaparken ve partnerinizin arkasını toplarken buluyorsanız ilişkinizde bir şeyler ters gidiyor demektir. Çünkü kişisel bakımına ve özel alanlarına saygı gösteren bir erkek yaşadığı yeri düzenli tutma eğilimindedir.

İŞİNE TUTKUYSA BAĞLIYSA

‘İş ve ikili ilişkinin ne alakası var?’ diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü İşine tutkuyla bağlı, severek çalışan, sevdiği işi yapan bir erkek kadar mükemmeli zor bulunur. İş hayatındaki gelişmelerin tüm hayatını etkilediğini düşünürsek iş hayatında mutluluğu bulmuş bir erkek özel hayatında sizi de mutlu edecektir emin olabilirsiniz.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön