NASA ilan verdi: Uzaylılarla savaşacak eleman aranıyor

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA yayınladığı iş ilanıyla dikkatleri yine üzerine çekti. NASA, uzaylılarla savaşacak eleman arandığını ve karşılığında 187 bin dolar ödeyeceğini duyurdu. İlanı verilen Gezegen Koruma Memuru, dünya üzerinde yalnızca NASA ve Avrupa Uzay Ajansı’nda tam zamanlı olarak bulunurken, hem Dünya'yı hem de uzayı korumak için görevlendiriliyor.

Olası bir uzaylı istilasına karşı ön saflarda mücadele etmek istiyorsanız ve hem iş arayışında ya da rutin işinizden sıkıldıysanız NASA’nın ilanına bakmakta fayda var. NASA, gezegen koruma memuru aradığını duyurdu. NASA tarafından yapılan açıklamada, NASA’nın 1967’de imzaladığı Uzay Anlaşması dolayısıyla böyle bir pozisyonu açtığı vurgulandı.

Bu pozisyonda görev yapan isim olan Catherine Conley, NASA içerisinde başka bir göreve atandığı için bu pozisyonun boşaldığı açıklanırken, dünyayı uzaylılardan koruma görevini üstlenecek kişinin 124.000 ile 187.000 dolar arasında kazanacağı belirtildi. ABD Başkanı’na verilen yıllık maaş ise 400.000 dolar.

Peki, Gezegen Koruma Memuru tam olarak ne iş yapar? Dünya üzerinde sadece NASA ve Avrupa Uzay Ajansı’nda tam zamanlı olarak bulunan bu görev hem Dünya’yı korumayı hem de uzayı korumayı kapsıyor. Bu pozisyonda işe başlayan kişiler, insanların gezegenlere, Ay’a ve uzaydaki diğer obje ve varlıklara zarar vermesini engellemeyi görev edinirken, Dünya üzerinde uzaydan geldiğine inanılan yabancı mikropların yayılması durumunda bunu engellemesi bekleniyor.

14 Ağustos’a kadar başvuruları kabul edecek NASA daha sonra bir değerlendirme sürecinden geçirerek bir adayı işe alacak. 3 yıllık bir kontrat sonrasında çalışanın performans ve isteğine bağlı olarak 2 yıl daha sözleşmeyi uzatma imkanı olacak. Mühendislik, fizik ya da matematik mezunu adayların başvurabileceği ilana sadece ABD vatandaşlarının başvurabileceği belirtilirken, uygun bir aday bulunamaması halinde ABD vatandaşı olmayan adaylar da ilana başvurabilecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
Uzaylılarla savaşmaya ne gerek var. Zaten Nasa yıllardır 51 nci bölgede yetiştiriyor. Son zamanların en büyük hastalıkları ile engelli pozisyonuna gelen veya engelli diye düşünülen tüm bireyler yakın zamanda tüm insanlığı öldürmeye başlayacak. Onların dilini davranışlarını çözemediğinize göre yarın ne yapacağını nasıl çözeceksiniz. Artık herşeyi daha hızlı görüp tanıklık edince daha iyi anlarsınız. İşiniz gücünüz komedi olursa yarın karşınıza gelecek felaketlerde suratınız yine gülecek şekli alacak ama öyle kitlenip kalacaksınız. Allah herkesin yardımcısı olsun
nasa elini çek insanlara bulaştınız uzaylıları rahat bırakın
bizim ülkemizde bir sürü taklacı hoca var gönderelim onları elinin tersiyle uçakları Depremi nasıl koyduysa onlarda hemen kovarlar Tayyib'in askerleri
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler