Okula başlama yaşı değişiyor! Kanun teklifi kabul edildi

Son dakika haberine göre okula başlama yaşını 69 aya çıkaran kanun teklifi, Milli Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonunda kabul edildi.

 Okula başlama yaşı değişiyor! Kanun teklifi kabul edildi

Okula başlama yaşını 69 ay olarak düzenleyen kanun teklifi Komisyonda kabul edildi.

Bazı Kanun ve 652 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu’nda kabul edildi.
Kabul edilen teklife göre, okula başlama yaşı 69 ay olarak belirleniyor.

Mesleki eğitim programlarına kayıt olma şartları, ortaokul veya imam hatip ortaokulu mezunu olmak ve sağlık durumu gireceği mesleğin gerektirdiği işleri yapmaya uygun olmak şartları aranacak.

Yurtlar konusunda Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığına yetki veriliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
akparti her şeyde olduğu gibi EĞİTİMİ de sıfırladı, resmen YAP-BOZ’a çevirdi. Hala akpartiye destek olanlara şaşıyorum, perişanlığı ve rezaleti GÖREMİYOR MUSUNUZ?!?
rezil bi eğitim sistemi her sene değişirmi ya
yuhhh. bukadarmı oynanır bu eğitim ile. sen beşbuçuk yaşındaki bebeği tam gün okulda nasıl besleyeceksin, eğiteceksin, tuvalete götüreceksin....yuhh yani yuuuh
@yasarfirat 66 dan 69 yükseltmişler daha ne istiyon. 66 iyimiydi yoksa? bence uzmanlara kulak vermiş iyi bir araştırmanın sonucu olarak eskiye nazaran doğru bir karar olmuş. zamanla düzelecektir. bir kerede olmaz tabikide bazı şeyler. insan kendini üzmemeli ateşlememeli. stres kokan cümlelerimizi ortaya savurmadan içimizde parçalarına ayırmalıyız ki kendimizi hasta etmeyelim.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler