HABER

Önce kemikler çıktı, şimdi de iskelet! Göl kurudukça gün yüzüne çıkıyorlar

İklim değişikliği sonucu ortaya çıkan bir gerçek korkunç manzarayı gözler önüne serdi. Mead Gölü'ün kuraklık nedeniyle sularının çekilmesiyle gün yüzüne çıkan insan kalıntıları görenlerin tüylerini ürpertti. Daha önce insan kemikleri çıkan alandan son çıkanlar ise korkuları tazeledi.

Önce kemikler çıktı, şimdi de iskelet! Göl kurudukça gün yüzüne çıkıyorlar

ABD’deki Mead Gölü kuraklık nedeniyle giderek kuruyor. Sular çekildikçe insan kalıntıları ortaya çıkmaya başladı. 1 Mayıs’ta metal bir varilin içinden kemikler çıkmıştı. Bu kez ise insan iskeleti kalıntıları bulundu. Polis, gölden daha fazla insan kalıntısı çıkabileceğini belirtti.

013338eb41cb7762710724d933a22b20

DAHA FAZLA CESET BULUNABİLİR

ABD’nin California eyaletinde bulunan Mead Gölü, 2000 yılından itibaren su seviyesi kuraklığa bağlı olarak düşmeye başladı. Suların çekilmesine bağlı olarak 1 Mayıs’ta metal bir fıçının içine saklanmış ceset kalıntıları bulan polis, bu sefer 7 Mayıs’ta bir insana ait kemiklerin bulunduğunu açıkladı. Yapılan açıklamada gölün kurumaya devam etmesi halinde daha fazla ceset bulunabileceği belirtildi. Ulusal Park Hizmetleri, konuyla ilgili yaptığı açıklamada iskelet kalıntılarının Mead Gölü'nün Callville Körfezi'nde keşfedildiğini belirtilerek soruşturmanın devam ettiğini ifade etti.

Gölden 1 Mayıs’ta metal bir fıçı içinde insan kemikleri, balıkçılar tarafından bulunmuş, polis fıçı içindeki kişinin silahla vurulma sonucu ölmüş olabileceğini ve kıyafetlere bakarak olayın 70’ler veya 80’lerde meydana gelmiş olabileceğini belirtmişti. ABD'nin en büyük su rezervuarı Mead Gölü, Las Vegas'tan Los Angeles'a kadar 20 milyon kişiye içme suyu sağlıyor. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler