Öz kızı isyan etti: Babam diplomamı satıyor!

11 yıllık öğretmen olan Gülhan Yıldız, 'Babam, diplomamın sahtesini çoğaltarak satışını yapıyor ve bunların her birinden 40-45 bin lira para kazanıyor. Sahte diploma satmaktan yakalanmıştı. Şu anda aynı şeyi yapmaya devam ediyor. Yapılabilecek herhangi bir dolandırıcılıktan dolayı ben sorumlu tutulabilirim' dedi

Öz kızı isyan etti: Babam diplomamı satıyor!

Anadolu Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünden mezun olan 32 yaşındaki Gülhan Yıldız, babasının diplomasına el koyduğunu ve çoğaltıp sattığını iddia etti.

Genç öğretmenin suçlamalarının temeli 10 yıl öncesine dayanıyor. 2008 yılında 17 ilde eş zamanlı sahte diploma yapan çeteye operasyon düzenlendi. 60 kişi gözaltına alındı, 11'i tutuklandı. İddiaya göre o çetenin başında ise Gülhan Yıldız'ın o dönem okul müdürlüğü yapan babası vardı.

"40-45 BİN LİRA PARA KAZANIYOR"

Yıldız aynı zamanda mesleğin kaybetme tehlikesi de yaşıyor. İddiasına göre babası maaşını alabilmek için kendisinin vasi tayin edilmesini istedi. Bunun için de kızının akıl sağlığının yerinde olmadığını söyleyerek mahkemeye başvurdu.

11 yıllık öğretmen olan Gülhan Yıldız, "Babam, diplomamın sahtesini çoğaltarak satışını yapıyor ve bunların her birinden 40-45 bin lira para kazanıyor. Sahte diploma satmaktan yakalanmıştı. Şu anda aynı şeyi yapmaya devam ediyor. Yapılabilecek herhangi bir dolandırıcılıktan dolayı ben sorumlu tutulabilirim" dedi.

Show Haber'in ulaştığı baba, daha önce sahte diploma satma suçundan tutuklandığını kabul etti, ama kızının diplomasını almadığını söyledi. (Habertürk)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
nasıl baba lan bu şerefsiz . Üstelik Sahte diploma satmaktan suçu var adam ortada geziyor. Bu nasıl devlet bu nasıl adalet ya bu şerefsizi serbest bırakan hakimlere yazıklar olsun benim vergilerimden aldıkları maaşlar haram olsun. milletin hak hukukunu kim koruyacak siz o koltuklarda ne ye oturuyorsunuz. Şu ülkede yaşamaktan utanır oldum artık ya. Her türlü pislik işler her türlü magandalar, sapıklar sokak ortasında geziyor. Ne yapmamız gerekiyor kendi adaletimizi kendimizmi sağlayalım utanmazlar. Adaleti kendi sağlayanıda içeri tıkmak için yarışırsınız değilmi
kimse ses cikarmadigina gore demekki sakincasi yokmus kızim uzulme
ÖLE DİME ADAM KAMU HİZMETİ YAPAYO HER KEŞ ÜNİVERSİTE SINAVLARINDA MATAMATİK SORULRIYLA MÜCADELE EDECEK KADAR ŞANSLI DEĞİL ! KESTİRME YOLLAR BULMAK ZORUNDALAR BU İŞLERİN KPSS Sİ VARRR 20 YIL ATAMA BEKLEMESİ VARR İŞ ÇOOK ALENGİRLİİ :) :) :)
Diğer Haberler