HABER

Polisten, bankadaki babasını bekleyen çocuğa: Söyle 900 lira daha fazla çeksin

Polisten, bankadaki babasını bekleyen çocuğa: Söyle 900 lira daha fazla çeksin

Düzce’de, polis ekipleri maske denetimi sırasında bankadaki babasını bekleyen 15 yaşındaki R.C.'ye, “Babana söyle 900 lira daha fazla çeksin” diyerek, tutanak tuttu.

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, İstanbul Caddesi'nde maske ve kısıtlamalara yönelik yaptığı uygulama sırasında bir bankanın önünde bekleyen R.C.’yi gördü. R.C.’ye neden beklediğini soran polis, bankadaki babasını beklediği cevabını alınca, “Babana söyle 900 lira fazla çeksin. Git babanı çağır gelsin” dedi. R.C.'nin haber verdiği babası Mehmet Can, çocuğunu banka içerisine sokmak istemediği için dışarıda beklettiğini söyledi. Polis memuru bunun üzerine Mehmet Can'a, “Yayınlanan kararnamede 20 yaş altı kişilerin sokağa çıkma saati belli. Siz çocuğunuzu dışarı çıkarmışsınız. Evden dışarı çıkması da yasak. Ayrıca koruyucu maskesi de yok” dedi. Ardından kısıtlama kurallarına uyulmadığı gerekçesi ile tutanak tutuldu.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 93 yorum
evet acayip derece de güldük.polis bey önce sen bir polise yakışacak görünüme gelmeye çalış.o göbek ne öyle.bunun amirleri de bu polise göbek cezası kesmeli.sen asli görevini yaparken bu göbekle mi suçlu peşine düşeceksin.yoksa göbekten dolayı sadece böyle gariban ve masum çocukları mı tespit edebiliyorsun?çok büyük iş yaptın yıllar sonra torunlarına yakaladığın bir suçlu var mıydı dede dediklerine anlatacağın bir olayın var artık
O çocuk banka önünde değilde bir villa nın önünde veya son model lüks arabada olsa bu ceza tutanağı tutulmayacaktı bu hayat ta ne oluyorsa hep garibanlara oluyor dünyada tek adaletli şey herkesin bir gün ölecek olması.
Göbek ne alaka neyi eleştireceğinizi şaşırdınız
hiç kimsenin hangi sağlık sorunu yaşadığını bilemezsiniz,belki bu polis memuru terör gazisi çalışmaya devam ediyor. insanların dış görünüşüne bakarak yargılamaya artık son verilse ne güzel olur.
@onur_er_1990 o zaman poliste önce babanın çocugunu hangi durumdan dolayı yanında bankaya getirdiğini sorması gerekirdi.çocugun haline bak kendi çocugunun o şekilde polisin karşısında sorgulanmasını ister miydin.ya da çocugun yerinde sen olsan baban senin sokakta olmandan dolayı polis ile sorun yaşasın ister misin bu işgüzarlıktır tek kelime ile ayrıca göbekli polis olmaz arkadaş sağlık sorunu falan hikaye benim de babam polisti 75 yaşında hala göbeği yok karaciğeri değişti dalağı yok bomba patladı yanında kulak zarları patladı elinde kurşun yarası var kalçasını kırdı sayayım mı göbeksiz ama
@1temmuz72 Ne alaka ?İyice saçmalamışsın Yok göbeğini erit yok öyle Ne yapacak ?Podyuma çıkıp mankenlik mi yapacak ?Korona virüs yasakları belli kararname belli polis görevini yapıyor İyice salak yerine koyuyorsun sende ...
@1temmuz72
Olay hakkında ne düşünürsünüz bilmem görüşünüz değişebilir.. Devletin üniformasını giymiş bu işe ömrünü vermiş bir insan için göbek eleştirisi iğrenç bir yaklaşım olmuş. gecesi gündüzüne karışmış kötü şartlar altında beslenmeyi sağlıklı yapamayan bu meslek grubunun bu ferdine konuşmak haddin değil.
sen kendi yazdığın abtalca yoruma gül adam görevini yapmış senkide bu ne perhiz bu ne lahana turşusu der gibi birşey olmuş
Nereden bu kanıya vardın adam belki sergen gibi hem göbekli hem iş yapıyor bilip bilmeden boş muhabbet yapma
@vehbi1974 polisin görevi görevi çocuğa elini çıkart demek mi ? elini niye çıkartacakmış ya ne alaka sen videosunu izle haberin bi istersen, görevi cocuğa git babam 900 tl daha ceksin demekki ? üslübuna dikkat edeceksin, o şerefli kıyafeti zırh yapıp ukalalık yapmayacaksın, sadece görevini yapacaksın.
neresi komik bunun??? resmen terör!
Özellikle banka yakınında ki kişilere mi para kesiliyor acaba ??? ben buna benzer bir haber daha önce de okumuş gibiyim!!!
valla pek te gülümseten bi an olmamış. özellikle de çocuğun babası için...
Yanında ebeveyn olunca da mı cezası var? Nasıl bir uygulama bu. Kimsenin kimseden haberi yok mu ya. Ben 16 yaşındaki çocuğum için izin istedim kaymakamlikdan, bana yanında siz olduktan sonra sorun yok dediler. Şimdi hangisi doğru.
Geri Dön